En İyi Saat Markaları

Saat, zaman kavramını bizlere gösteren önemli bir araç olsa da artık zamanı öğrenebileceğimiz pek çok farklı araç mevcut. Bu nedenle günümüzdeki kullanımı ile saatler daha çok kıyafetlerin tamamlayıcısı, hoş bir aksesuar olarak kabul ediliyor. Tasarımı ile bu alanda farklılık yaratmayı başaran markalar ise en iyi saat markaları konusunda kişiler için yol gösterici. 

Eğer alacağınız saatin iyi bir kaliteye sahip olmasını ve aynı zamanda ürünü uzun süre kullanmak istiyorsanız en iyi saat markaları arasından seçim yapmalısınız. Türkiye’de ve dünyada üretimi gerçekleştirilen pek çok farklı saat, markaların bu alanda öne çıkmasını sağlamış durumda. Bu açıdan tercih bütçe ve beyniniz doğrultusunda bu markalardan ya ne tercih yapabilirsiniz. 

Dünyada En İyi Saat Markaları Hangileri

Patek Philippe

Marka, dünyanın en eski saat markaları arasında bulunuyor. Özellikle eski modellerinde karışık bir mekanik sistemin bulunması bu saatleri özel kılıyordu. Günümüzde teknolojik gelişmeleri saatler ile uyarlayan marka, böylece yüksek fiyat etiketine rağmen çoğu kişi tarafından tercih ediliyor.

Vacheron Constantin

Vacheron Constantinyine adını tüm dünyaya duyurmuş markalardan bir tanesi. İsviçre saati denildiğinde akla ilk gelen markalardan bir tanesi olan firma, güçlü ve farklı tasarımları ile dikkat çekiyor.

Blancpain

Blancpain tarafından üretimi gerçekleştirilen saatler daha çok sportif tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Özellikle minmaik tasarımı seven ya da spor tarz benimseyen kişiler marka seçiminde Blancpain’i seçiyor.

Chopard

Chopardyine İsviçre’de tüm dünyaya yayılan markalardan bir tanesi. Tarihi 1860’lara kadar dayanan marka, lüks ile klasiği bir arada sunuyor. Üstelik özel tasarımları da yine markanın bu alanda fark yaratmasını sağlıyor.

IWC Schaffhausen

IWC Schaffhausen Amerika’da başlattığı üretimleri ile dikkat çekiyor. Saat konusunda Amerika’da önde gelen marka, tercih ettiği malzemelerde yarattığı fark ile bu alanda kendi gücünü ortaya çıkarmış durumda. 

Rolex

Rolex çoğu kişi için saat denildiğinde akla ilk gelen bir marka olsa da piyasada orta sıralarda bulunuyor. Özellikle Türkiye’de oldukça popüler olan bu saatler, çoğu listede yer alması sayesinde diğer markalara göre adını çok daha fazla ön plana çıkarmış durumda.

Bu markaların yanı sıra tercih edilecek diğer markalar ise şöyle;

Ulysse Nardin

Audemars Piguet

Jaeger-LeCoultre

Panerai

Cartier

Breitling

Bell & Ross

Omega

Tüm bu markalar saat denildiğinde güvenli bir şekilde tercih edilecek markalar arasında yer alıyor. Buna rağmen markalar için en önemli ortak nokta etiket fiyatlarının çok yüksek olması. Bu nedenle seçiminizi yaparken ya da hangi markayı tercih edeceğinizi bilemediğiniz durumlarda modellere yönelmeniz ve bütçeniz doğrultusunda bir seçim yapmanız çok daha uygun olacaktır. Tasarımları, saatlerde kullandıkları malzemeleri ile birbirinden ayrılan markalar, tüm bunlara rağmen kalite ve güven noktasında aynı seviyede değerlendirilebilir. Dünyaca ünlü markalar olduğu için her biri müşterilerine en özel ürünleri sunmaktadır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.