En iyi ücretsiz blog siteleri

en-iyi-blog-siteleri

Blog yazarlığı kendi dünyanızı dış dünya ile birleştirme şansı sunuyor. Bir çok blog yazarı hoşlarına giden konularda blog yazmayı deniyor. Şu an Türkiye’de kayıtlı olan 1.5 milyondan fazla blog mevcut ancak bunların çoğu düzenli olarak güncellenmiyor.

Blog yazarken önemli olan konu ise sürekli güncellemek. Blog takipçileri bazen birkaç gün güncellenmeyen blogları bile listesinden çıkartabiliyor.

Blog yazmaya başlamak için öncelikle iyi bir blog servisi seçmek gerekiyor. Dünya üzerinde hizmet veren onlarca blog servisi mevcut. Ancak blog severlerin kullandığı Rss gibi teknolojileri destekleyen blog servisleri oldukça düşük. Şu an dünyanın en bilinen blog servisi WordPress.

Üye olduktan sonra otomatik olarak hazırlayabildiğiniz WordPress dünyanın her yerinden her seviyede blog yazarına ücretsiz hizmet veriyor. WordPress’te bloğunuz için tema da seçmeniz mümkün. Posterous ise yeni başlayanlara yönelik bir blog sağlayıcı.

Site içeriği herşeyi kolaylaştırmak üzerine kurulu. Site Facebook, Twitter gibi alanlara tam entegrasyona sahip. Tumblr ise yazıdan çok görsel blogçuların kullandığı bir adres.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.