En İyi Yabancı Diziler

Son zamanlarda oldukça revaçta olan yabancı dizilerin izlenme oranları sürekli olarak artmaktadır. Vakit geçirmek, eğlenmek veya birtakım şeyler öğrenmek için yabancı diziler izlenmektedir. Sıkı dizi izleyicileri için kendilerine hitap eden filmleri hızlıca bitirmeleri onları yeni dizi arayışına sürüklemektedir. Bunun sonucu olarak en iyi yabancı diziler arayışı başlamaktadır.

Ülkemizdeki dizilerin sürekli olarak aynı veya çok benzer konuları işlemesi ve bununla birlikte 2 saatin üzerinde bölümleri ile artık tercih edilmemektedir. Aynı kurgulardan sıkılan ve daha kısa bölümleri kolayca bitirmek isteyen dizi takipçileri için yabancı diziler öne çıkmaktadır. Yazımızda yabancı dizilerin analizleri yapılmaktadır.

Aksiyon, macera, bilim – kurgu, fantastik, gizem ve korku gibi oldukça farklı türlerde yabancı diziler bulunmaktadır. Bununla birlikte savaş, entrika, macera ve aşk gibi geniş konular yabancı dizilerde işlenmektedir. Anlaşılacağı üzere her zevke hitap edecek yabancı diziler üretilmektedir. Gerek yerli dizilerden sıkılan gerek yeni yabancı dizi tavsiyesi arayanlar için yabancı dizi tavsiyeleri önemli olmaktadır.

Listesinin Başı Game Of Thrones

Game Of Thrones: 2011 yılında ilk defa izleyicilere sunulan dizi o günden itibaren büyük bir merakla yeni bölümleri ve sezonları beklenen bir dizi olmuştur. İzleyenlerin en iyi yabancı diziler sıralamasında kuşkusuz ilk sıraya koyacağı bir dizi olarak öne çıkmaktadır.

Buz ve Ateşin Şarkısı kitabından uyarlanan dizinin konusu ise eski çağda bulunan yedi krallığın sürekli olarak birbirleriyle yürüttüğü taht mücadelesini konu edinmektedir. Bununla birlikte Westeros’ta (Yedi Krallık) meydana gelen olağanüstü olaylar da işlenmektedir. Ak gezenler, ejderhalar gibi farklı varlıkların da kurgu da bulunduğu atlanmamalıdır. Lannister, Stark, Targaryen gibi köklü ailelerin taht kavgası işlenmektedir.

Çok Beğenilen Yabancı Diziler

Farklı kitlelere hitap edebilen çeşitli kurguları sağlayabilen yabancı dizilerde oldukça akıcı ve sürükleyici hususlar konu edilmektedir. Gencinden yaşlısına kadından erkeklere herkese hitap edebilecek içerikler izleyicilere sunulabilmektedir. Bununla birlikte çok beğenilen yabancı dizilere ve içeriklerine aşağıda değinilmektedir.

Fringe: Bilim kurgu dizileri arasında öne çıkan dizilerden biridir. 5 sezonluk dizide Olivia, Peter ve Walter ana kahramanlardır. Walter gerçekleşen ilginç olaylara üstün zekası çözüm bulmakta olan büyük bir bilim adamıdır. Olivia ise bu olayları araştıran FBI görevlisidir. Peter Oliva’ya yardım eden Walter’ın oğlu olan karakteri canlandırmaktadır.

Sonu paralel evrene kadar gidecek olan harika bir kurgusu olan dizide her bölümde farklı olaylar yaşanmakta ve efsane üçlünün bu olayları çözmek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

The Walking Dead: Özellikle İngilizce geliştirmek isteyerek başlangıç yapılan dizinin kurgusu sonrasında kişileri içine çekmektedir. Gerçekleşen olağanüstü bir olaydan sonra insanlar farklı varlıklara dönüşmekte ve birbirlerini ısırarak dönüşmektedirler. Böylesine zorlu şartlarda hayatta kalmak için ekipler oluşturulmakta ve Rick bu ekibin başını çekmektedir. Rick ve arkadaşlarının başından geçen zorlu şartlarda hayatta kalma mücadelesini anlatan oldukça aksiyon içerikli bir dizi olarak öne çıkmaktadır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.