Evde Yüz Maskesi Tarifleri

yüz maskesi tarifleri

Cilt çok hassas bir yapıya sahiptir. Günlük hayatın temposu, stres, makyaj gibi faktörler hemen cildinize yansımaktadır. Cilt bakımı yapmak bu noktada çok önemli bir hale gelmektedir. Cilt bakımı yapmak için kozmetik ürünlere ve kimyasallara gerek yoktur. Evinizde bulunan malzemeler ile de cilt bakımı yapabilirsiniz. Bu bakımı yapabileceğiniz evde yüz maskesi tarifleri bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta cilt tipinize göre maske seçimine dikkat etmelisiniz. Kuru bir cilt ile yağlı bir cildin ihtiyacı olan bakım çok farklıdır.

Zeytinyağı ile Evde Yüz Maskesi Tarifleri

Kimse yüzünde akne, leke, siyah noktanın olmasını istemez. Doğal ürünler ile evinizde hazırlayabileceğiniz evde yüz maskesi tarifleri uygulamanız halinde kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Özellikle zeytinyağı hem sağlığa hem de cilde çok iyi gelmektedir. Bir tatlı kaşığı zeytinyağını yüzünüze hafif hafif sürün. Yüzün nemlenmesini ve cildin ferahlamasını sağlar. Zeytinyağı bulmak her zaman kolay değil diyorsanız bunun yerine 20 tane yeşil zeytini alıp mutfak robotundan geçirin. Püre haline gelen karışımı yüzünüze sürün. Üç dakika boyunca yüzünüze masaj yaparak iyice yedirin. Ardından yüzünüzü soğuk su ile yıkayınız. Bu maske ile yüzünüzdeki ölü derilerin yok olmasına ve cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlamaktadır.

Evdeki Malzemeler İle Ürün Evde Yüz Maskesi Tarifleri

Her şeyin cevabı doğada bulunmaktadır. Yüz bakımını yapmak elinizin altında bulunan doğal ürünler ile yapılmaktadır. Evde yüz maskesi tarifleri ile sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak çok kolay. Doğal ürünler derken siyah noktalardan kurtulmanın yolu limon ve yoğurttan hazırlanan bir maske ile mümkündür.

Bir kase yoğurt içine sıkılan 1 limonu iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. 15 dakika bekletin. Yüzünüzü ılık su ile yıkayın.
Kuru bir cilt yapısına sahipseniz muz maskesi hem cildinizi nemlendirir hem de güçlendirir.

Bir çay kaşığı kadar bal, iki yemek kaşığı yoğurda çeyrek muzu ekleyerek iyice karıştırın ve yüzünüze sürün. 15 dakika beklemeniz yeterlidir. Yüzünüzü ılık su ile yıkamayı unutmayın.
Yağlı bir cilt yapısına sahipseniz elma sirkesi maskesi ile cildinizin beslenmenizi sağlar. Bir bardak bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyip karıştırın ve yüzünüze bir pamuk yardımı sürün. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak bakımı tamamlayabilirsiniz.

Tüm cilt tiplerine uygun olan süt tozu maskesi ile cildinizi hem canlandırabilir hem de ferahlamasını sağlayabilirsiniz. Bir bardağın çeyreğini dolduracak kadar süt tozu alın ve üzerine bir hamur kıvamına gelene kadar su koyun. Bu karışımı yüzünüze sürerek kuruyana kadar maskeyi çıkartmayın. Tamamen kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayarak çıkarabilirsiniz.

Salatalık maskesi cildin en iyi şekilde beslenmesini sağlayan doğal üründür. Dilim dilim salatalıkları yüzünüze koyun ve bekleyin ya da suyunu sıkarak pamuk yardımı ile yüzünüze sürün. Cildinizin yumuşak bir dokuya sahip olmasını sağlayacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.