Hangi Cep Telefonunu Almalıyım?

Hayatımızın bir vazgeçilmezi haline gelmiş cep telefonları her geçen gün gelişmekte ve farklı özellikler ile piyasaya çıkmaktadır. Peki, bunca telefon arasında hangisi alınmalı? Hangi telefon daha uygun daha kalitelidir? Bu soruların cevapları birer göreceli kavramdır. Telefonlar özellik ve şekil bakımından değişiklik göstermektedirler. Özellik ve kalite bakımından adını duyuran telefon markaları vardır.

Bunların en başında; Samsung, Huwai, Xaomi gibi telefon markaları gelmektedir. Samsung telefonlar yıllardır insanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir telefon markasıdır. Özellikle S modellerinden olan telefonlar sıklıkla tercih edilmektedir. Bu telefonların son çıkanları olan s10 telefonları da oldukça tercih edilen telefon modellerinden birisidir. Bulunduğumuz yıl içerisinde Huwai ve Xaomi telefonları çok büyük bir rağbet görmeye başlamış ve Samsung telefonları arkalarında bırakmışlardır.

 

Huwai Ve Xaomi Telefonlar

Huwai ve Xaomi telefon modellerinin büyük bir satış yapmasının en önemli sebebi hem ucuz hem de çok kaliteli üretim yapıldığından dolayıdır. Günümüzde bu markaların modellerinden herhangi birini alan kişi çok büyük bir oranda memnun kalmaktadır. Kalite ve özellik bakımından piyasadaki birçok telefondan daha kaliteli olmakla birlikte ekonomik olarak ta bu telefonlardan çok daha uygundur.

Huwai Mate 10, Huwai Pro 20, Huwai Y serisi büyük bir satış yapan telefon modelleridir. Bir yıl içerisinde alınan telefonların %40’ı bu üç telefon modelinden oluşmaktadır bu da ne kadar çok tercih edilip beğenildiğini bariz bir şekilde ortaya çıkarmaktadır. Öte yandan Xaomi telefon modelleri de Huwai telefonlar kadar tercih edilmektedir.

Xaomi not 6 Pro, Xaomi Not 8 Pro, Xaomi Mi 9 SE telefon modelleri de bu yıl en çok tercih edilen telefon modelleridir. Özellik bakımından piyasadaki hemen hemen tüm telefonlardan daha iyi özelliklere sahip olan Xaomi telefon modelleri fiyat olarak tüm telefonlardan daha ekonomiktir. Huwai ve Xaomi telefonlar kıyaslandığında özellik bakımından hemen hemen aynı olsalar bile fiyat bakımından Xaomi telefonlar çok daha uygundur.

 

Piyasadaki Diğer Telefon Modelleri

Saydığımız markaların yanı sıra hem ekonomik hem de kaliteli başka telefonlarda elbette ki mevcuttur. Fakat hayatımıza sürekli eklenen yeni telefon modelleri diğerlerin içerisinde yok olarak pek rağbet görememektedir. Bu yıl çıkan telefon modellerinden biri olan Oppo içerik ve özellik bakımından da oldukça güzel bir telefon modelidir. Satışta ve üretimde yeni olduğundan dolayı da fiyatlar oldukça uygun olmaktadır.

Bunların yanı sıra daha önceleri adını çok duyuran ve büyük satışlar yapan fakat günümüzde pek rağbet görmeyen telefonlardan olan Sony telefon modelleri de mevcuttur. Özellikle Sony Xperia modeli bir zamanlar en çok alınan telefon modellerinden birisidir. Kalite ve yapı bakımından sağlam olan bu telefon modelleri diğer telefon modellerine göre biraz daha pahalı olduğundan pek tercih edilmemektedir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.