İPhone 11 Özellikleri ve Fiyatı

Bu yıl boyunca sözü edilen İPhone 11, sonunda görücüye çıktı. Apple şirketinin genel merkezinde yapılan bir organizasyonla tanıtımı yapılan İPhone, her yıl yenilenen modeliyle serisinin en iyisi olma unvanını yine elinde tuttu. İPhone 11’in özellikleri ve fiyatı hakkında merak edilen bilgilere ulaşıldı.

İPhone 11 Türkiye Fiyatları:  ABD’de ki satış fiyatından ve güncel kur fiyatından yola çıkılarak, İphone11’in  Türkiye’de 9.000 TL üzerinde satışa çıkarılacağı öngörülmekte. İPhone 11’in daha gelişmiş diğer iki modeli Pro ve Pro Max, biraz daha yüksek fiyattan alıcı bulacaktır. İPhone markasının Son zamanlarda eskisi gibi rağbet görmediği söylense de,  akıllı telefon piyasasının en akıllısı olarak bilinen İPhone 11 serisi, fiyat olarak da en önde olmayı sürdürüyor.

Geçtiğimiz yılın son aylarını ve bu yılı beklenenin altında geçiren İPhone bu serisinde yapılan ufak değişikliklerle daha iyi bir satış çizgisi yakalamayı umuyor. Şirket, tarihinde ikinci kez, İphone’ un üç modelini aynı anda müşterisinin karşısına çıkardı.

Bu üç kişilik ailenin isimleri, İPhone11,  İPhone 11 Pro ve İPhone 11 Pro Max olarak tanıtıldı. İsimlerdeki harfler arttıkça özellikleri de gelişmiş bir aile. Apple firması bu defa düşük fiyatlı modelini baz aldı. Geçen yıl tüketiciye sunulan İPhone XR yerini İPhone 11’ e devretti. Diğer modeller ise daha üst seviyeler olarak müşterileriyle buluşacak.

İPhone 11 özellikleri

“Kötü bir fotoğraf çekmeniz imkansız” sloganı ile tanıtılan İPhone11, maksimum seviyede bir telefon olma konusunda oldukça iddialı. Tarafsız ürün testi olarak bilinen Consumer Reports tarafından en iyi akıllı telefonlar listesinde birinci sırada İPhone 11 Pro Max modeli yer aldı. Otoritelerin görüşüne göre hiçte haksız değiller.

bir süre önce yapılan ve henüz yurt dışında piyasaya sürülen Apple Firmasının yeni telefonu, batarya süresi, kamera özellikleri, suya ve toza dayanıklılık sertifikasının oluşu, cam kasasının dayanıklılığı, ekranının daha geniş olması nedeniyle listelerde en üst sıralarda. Akıllı telefonlarda batarya ömrü kullanıcılar açısından oldukça önemlidir. İPhone bu serisinde bu özelliğini öne çıkararak en önemli yeniliği yapmış oluyor.

Apple Firması, İPhone X’ te başlayarak standart hale getirdiği çentikli ekran klasiğini İPhone 11 ile sürdürüyor. Bu çentikli modeli daha önceki modellere göre daha az yer kaplamakta. Çentik küçüldükçe ekran daha fazla genişlemiş oluyor. Firmanın son yaptığı gelişmelerle üç boyutlu yüz tarama sensörleri  İPhone 11 de daha küçük bir yer kaplıyor. İPhone kamera ve fotoğraf kalitesi özellikleriyle bilindiğine göre bu modelinde de aynı özelliğini koruyor hatta ileriye taşıyor.  İPhone 11 Pro ve İPhone 11 Pro Max üç tane 12 MP çözünürlükte arka kamera özelliğine sahip. İPhone 11’de ise, iki adet 12 MP arka kamera sensörü bulunmakta. Bu fark, kullanıcılar tarafından pekte fark edilmeyecek diye düşünülüyor. Her yıl yeni bir özellikle karşımıza çıkan İPhone, İPhone 11 serisiyle çıtayı daha da yükseltiyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.