IPhone Batarya Değiştirme

Genellikle herkesin kullanmaktan memnun kaldığı IPhone akıllı telefonlar, giderek kullanıcı kitlesinde artış yaşıyor. Her geçen gün daha farklı beyin ve tasarımlara sahip olan modelleri ile tüm dünyada en çok tercih edilen telefon markalarından birisidir. Ancak elbette her marka ve modelde olduğu gibi, IPhone akıllı telefonlarda da kullanım ömrü bir yere kadardır. Özellikle de batarya kullanımı, kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bataryada meydana gelen bir arıza durumunda ya da bataryanın artık kullanılamaz hale gelmesi durumunda IPhone batarya değiştirme hizmeti alınmalıdır.

Bunun için size en yakın ve güvenilir olan servisten destek alabilir ve bataryanızı tamamen orijinal bir şekilde değiştirebilirsiniz. Orijinal parçaların bu dönemde bulunması biraz daha zor ve maliyetli olduğundan, mutlaka en güvendiğiniz servisten yardım almanızda fayda vardır. Genellikle 2 yıl kullanım garantisine sahip olan ıPhone bataryaları, telefon şarjda iken kullanıldığında, su ile temas ettiğinde ya da darbe aldığında kullanım ömrü ve garantisi 6 aya kadar düşebilir ve bu durum kişiden kişiye değişebilir.

IPhone Orijinal Batarya Bulunur Mu?

Kullanım ömrü çeşitli faktörler bağlı olarak değişen IPhone bataryalarının yerine mutlaka orijinal parçaların getirilmesi gerekir. Aksi takdirde, sahte parçaların kullanılması, telefonların çökmesine, daha fazla darbe almasına ve kullanılamaz hale gelmesine sebep olur. IPhone batarya değiştirme kapsamında, tamamen orijinal parçalar ile çalışan servislerden hizmet almanız gerekiyor.

Size en yakın olan ve mutlaka güvendiğiniz bir firma olan servise telefonunuzu götürmelisiniz. Kısa sürede ıPhone orijinal batarya yurtdışından ya da bulunan yerli firmadan getirtilir ve değişim yapılır. Böylece en az bir 2 yıl daha garantili olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

IPhone Batarya Ne Kadar Dayanıklıdır?

Kullanım ömrü en az 2 yıl garantili olan ıPhone bataryalarının dayanıklılığı, kişinin kullanma temizliğine bağlı olarak uzayabilir ya da kısalabilir. Özellikle de telefon şarj olurken kullanıldığında, mesaj, görüşme ve oyun oynandığında, telefon suya düştüğünde, darbe yediğinde ya da bir yere çarptığında, şarj alma kısmı hasar görebilir ve bataryanın dayanıklılığında azalma meydana gelebilir. Bu tür durumlarda ise derhal orijinal parça elde edilerek IPhone batarya değiştirme hizmeti alınmalıdır.

Hizmet alınacak servisin, mutlaka orijinal parçalar kullanan, yan sanayi ürünlerinden uzak duran bir servis olmasında özen gösterilmelidir. Eğer size en yakın servisler güvenilir değilse ve yan sanayi ürünler kullanıyorsa, kargo ile başka şehirde bulunan orijinal servislere gönderim yapabilirsiniz.

IPhone Batarya Nerede Bulunur?

IPhone bataryanızın değişmesi gerektiğinde ya da artık kullanım ömrü son bulduğunda ve değiştirmek zorunda kaldığınızda, mutlaka orijinal parçaların kullanılmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Yapılan tüm işlemlerin titizlikle yapıldığı, orijinal iphone parçalarının ve bataryalarının bulunduğu servislerden hizmet almanız gerekiyor. Bu servisler ise daha çok büyükşehirlerde mevcuttur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.