Jennifer Lopez Kimdir?

jennifer lopez kimdir

Pek çok dönemin en çok ses getiren şarkıcılarından biri olan başarıları ve güzelliğiyle her dönem adından bahsettirmiş, dikkat çekmiştir. Peki, Jennifer Lopez kimdir hayatı nasıldır? Lopez, 24 Temmuz 1969 tarihinde Bronx’ta dünyaya gelmiştir. Soyunun Porto Riko soyundan gelmesi onun televizyon dünyasında girmesinin kolay olmasını sağlayan bir etken olmuştur. Zira 90’ların bitişine doğru olan o dönemlerde Latin Pop müzik furyası tüm dünyayı sarmıştı.

Latin müziğinin kadın öncüsü haline gelen Jennifer Lopez, bu müzik türünün patlama yapmasında büyük rol oynamıştır. Plakları bütün dünyada 40 milyonun üstünde satmıştır. Müzik kariyerindeki başarısı kadar güzelliğiyle de ön plana çıkan Lopez’in annesi bir kreş öğretmeniyken babası bilgisayar operatörü görevindedir. Ayrıca sanatçının bir ablası ile kız kardeşi de vardır.

Genç yaşta sanatla tanışan Lopez, 19 yaşından itibaren dans okuluna gitmek için garsonluk, tezgahtarlık gibi farklı işlerde çalışmıştır. Dans aşkı onun Baruch Üniversitesini yarıda bırakmasına neden olmuştur. Lopez, şarkıcılık ve oyunculuk kariyerinin yanında moda alınında oldukça başarılı olmuştur. Giyim çizgisine sahip olan Lopez’in ayrıca bir de Küba restoranı bulunmaktadır. Lopez, dünyanın en zengin ünlüleri arasında yer almaktadır.

Jennifer Lopez Kimdir Ve Televizyon Filmlerine Girişi Nasıl Olmuştur?

Jennifer Lopez çocukken sanatla tanışmış ve bir müzikal tiyatroda oynamıştır. İlk filmi olan My Little Girl filminde oynarken ise sadece 16 yaşında bir genç kızdı. Televizyon sektörüne girişi 1990 senesinde Fox’un Fly Girl isimli yarışmasını kazanmasıyla gerçekleşti. Bu sayede bir komedi dizisi olan ‘In Living Color’ oyuncularından biri oldu. Oyunculuğunu ‘Second Chances’ ve ‘Hotel Malibu’ ile gösteren Lopez kendini kanıtlamıştır.

Televizyon kariyerine, ‘South Central’ ve televizyon filmi ‘Nurses On The Line’ ve ‘The Crash Of Fligh’ ile devam etmiş olsa beyaz perdedeki ilk büyük çıkışını ‘Mi Familia’ filminden önce ‘Money Train’ ile gerçekleştirdi.

1995 yılında oldukça sevilen bu filmde kazandığı tecrübe, onu o zaman proje aşamasında olan bir başyapıtta oynamaya götürecekti. Bu ‘Selena’ isimli filmdi. Filmde öldürülen Tejano yıldızı Selena Quintanilla’nın yaşam öyküsü anlatılıyordu. Bu film, Jennifer Lopez kimdir sorusuna bir yıldız olduğu cevabının verilmeye başlanmasını sağladı. 1998 yılındaki ‘Out of Sight’ ile de o zamana kadar hiçbir kadın Latin oyuncunun almadığı yükseklikte bir ücret almıştır.

Evlilik Hayatında Jennifer Lopez Kimdir?

Farklı alanlarda pek çok başarıya imza atmış olan Latin sanatçı, yaptığı evlilikler ve albümleri ile de kendini göstermektedir. Jennifer Lopez kimdir denildiğinde, Latin pop müzik sanatçısı, moda tasarımcısı, dansçı ve oyuncu olarak nitelenen bu başarılı kadın, J.Lo ya da J-Lo ismiyle de tanınmaktadır.

Lopez’in ilk eşi Ojani Noa olmup 1997 yılında evlenip 1998’de boşanmışlardır. İkinci eşi olan Criss Juddla ile 2001 yılında evlenen Lopez’in bu evliliği yalnızca bir yıl sürmüş olup 2002 yılında boşanmışlardır. Üçüncü evliliğini şarkıcı Marc Anthonyu ile 2004 yılında gerçekleştirmiştir. Bu evlilikten ikiz çocuğu olmuş ama çift 2011 yılında boşanmıştır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.