Kartondan Oyun Evi Nasıl Yapılır?

Çocuklar için hazırlanan oyun alanları onların hem güvende olmalarını hem de kendilerine ait bir yaşam alanı olmalarını sağlar. Her çocuğun girebileceği çocuk oyun evlerini birçok farklı materyal kullanarak hazırlamak mümkündür. Kaliteli yapılan ve sağlam monte edilen evler uzun dönem boyunca çocuklar tarafından kullanılabilir. Hemen her alana yapılabilen bu evler malzemenin özelliğine göre taşınabilir özelliğe de sahip olabilir. Hem tek hem de birden fazla çocuğun girebileceği şekilde yapılan bu evlerin isteğe göre birçok farklı odalara da sahip olması mümkün olur.

Kolay ve Katlanabilir Karton Oyun Evleri

Çocuklar sandalyeden kendilerine ev yapmayı ve altında oyun oynamayı oldukça sever. Evlerde ve birçok oyun alanında kartonlardan çocuk oyun evi yaparak çocuklara oyun alanı oluşturmak mümkündür. Sadece karton kutu yardımı ile yapılabilen bu evler olası zararlara karşı çocukları korur. Bunun yanı sıra herhangi bir tehlikeli malzeme içermemesinden dolayı da bir tehdit oluşturmaz. İsteğe göre kolayca bozulabilen bu oyun evleri kullanım açısından da oldukça portatiftir.

Karton bir kutu kullanarak basit bir oyun evi yapmak için kutunun bir yüzeyinin makas y ardımı ile kesilmesinin ardından kutunun kapak kısımlarının üçgen pozisyona getirilerek sabitlenmesi yeterli olur. Kapak kısımları yukarı doğru birleştirilerek çatı kısmı oluşturulur ve kesilen taraftan da kutunun içerisine girmek mümkün olur. Kutuyu yapım aşamasında bantlar ile birleştirmek kullanılabilirlik ve sağlamlık açısından önemli bir konudur. Kutu içerisine yerleştirilecek bir minder ile de güvenli bir alan oluşturulması mümkün olur.

Çok Odalı Karton Oyun Evleri Nasıl Yapılır?

Karton kullanılarak yapılacak evlerde yan yana kutuların birleştirilmesi birçok farklı odanın elde edilmesini sağlar. Kartonların ön yüzeylerini keserek de iç kısmına erişim sağlanabilir. Bant yardımı ile yapılan birleştirmenin ardından kutunun kapak kısımlarını da bir araya getirerek üçgen görünümlü bir çatı elde edilmesi mümkündür. Hazırlanan kutu evlerde daha güzel bir görünüme sahip olmak için kutuların içerisine yuvarlak minderler yerleştirilebilir. Bununla birlikte kartonları farklı dekoratif süsler ile kaplamak da farklı bir görünüm kazanılmasına yardımcı olur. Etiketler, karikatürler ve farklı boyamalar ile son derece eğlenceli oyun alanları elde edilmesi mümkün olur.

Geniş Karton Oyun Evleri Nasıl Yapılır?

Eğer kartondan yapılacak evlerde genişlik isteniyorsa bu durumda birden fazla karton kutuya ihtiyaç duyulur. Kartonların alt ve üst kısımları kesilir ve kartonlar uzatılır. İstenildiği kadar karon kutu bu şekilde hazırlandıktan sonra uçlarından birbiri ile birleştirilerek ister daire ister kare ister dikdörtgen gibi şekillerde oyun alanı elde edilebilir. Hazırlanan yapı bantlar ile sağlamladıktan sonra üzeri için elde kalan kartonlar yine bantlar ile birleştirilerek yapının üzerine sabitlenir. Bu şekilde son derece güvenli ve geniş oyun alanlarını oluşturmak mümkün olur.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.