Kaş Arasındaki Kırışıklık Nasıl Giderilir?

Kaş arasında çizgi şeklinde meydana gelen kırışıklık sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Ayrıca devamlı olarak gergin ve sinirli gibi görünmenize neden olur. Kırışıklıklar oluşmadan önce ya da yeni yeni oluşmaya başlarken önlem almak en doğrusudur. Zaten oluşmuş kırışıklıkları gidermek ise daha zor olacaktır.

Kırışıklık Neden Oluşur?

Kırışıklık oluşmasının en önemli nedeni zamandır. Yıllar içinde mimik kaslarının çalışması sonucunda belirli bölgelerde çizgiler halinde kırışıklık oluşabilir. Yüz bölgesinde mimik kaslarına bağlı kasılıp gevşeyen alanlarda sıklıkla karşımıza çıkar. Kaş arası da bu alanlardan bir tanesidir.

Kaşlarımızı çatmamız için alındaki kasların kasılması gerekir. Bu durumda kaşlar birbirine yaklaşır ve çizgiler oluşur. Zamanla o bölgedeki deri, bu kırışıklığın şeklini alır ve kalıcı hale gelir. İşte bu durumda kişilerde yaşlı bir yüz görünümüne sebep olur.

Yüz Masajı

Kaş arasındaki kırışıklığı gidermenin yollarından bir tanesi yüz masajıdır. Yüz yogası olarak da bilinir. Ellerinizi kullanarak istediğiniz her ortamdan yapabileceğiniz son derece basit bir uygulamadır. El parmaklarınızın yumuşak kısmıyla iki kaşınızın arasına ve alnınıza ortadan başlayıp kenarlara doğru çekerek masaj yapabilirsiniz.

Bu uygulamanın sürekli olması önemlidir. Yani bir iki kere yapıp bırakarak fayda görmeyi beklemeniz hata olur. En az birkaç ay boyunca her gün 15 dakikanızı ayırarak yüz masajı ya da yüz yogası yapmalısınız. Daha sonra da aralıklarla bu masaja devam etmeniz, yeni kırışıklıkların oluşumunu azaltacaktır.

Cildinizi Nemlendirin

Kuru ciltler kırışmaya daha eğilimlidir. Bu nedenle cilt tipinize uygun bir nemlendirici bulmalı ve her akşam düzenli olarak uygulamalısınız. Bu kremleri kırışıklık önleyici etkisi olanlardan seçerseniz, daha başarılı sonuçlar elde edersiniz.

Cilt kreminizi sürerken, bir yandan da masaj yapmayı deneyin. Böylece iki işi bir arada halletmiş olursunuz. Hem de cildiniz kremi daha iyi bir şekilde emer.

Kollojen Ürünleri

Kollojen ürünlerini kullanmak, cildinizin gençleşmesini ve yenilenmesini sağlar. Eğer kırışıklık problemi ile karşı karşıyaysanız kollojen kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bol su içmek, düzenli egzersiz yapmak, iyi beslenmek gibi sağlıklı yaşam alışkanlıklarının yanında cildinizi doğru bakım ürünleri ile desteklerseniz, kırışıklık görünümleri azaltabilir ve yeni kırışıklık oluşumunu geciktirebilirsiniz. Kollojen, cilt yapısında zaten bulunan bir maddedir. Cildin elastikiyetini sağlar. Dışarıdan bu ürünü kullanarak cildinizin kaybettiği esnekliği kazanmasını sağlarsınız.

 

Botoks

Botoks uygulaması, kırışıklıkların görünümünü ortadan kaldırmanın en kesin çözümüdür. Kaş arasındaki kırışıklıklarınız için botoks yaptırmayı düşünebilirsiniz. Botoks ile enjekte edilen madde sayesinde o bölgedeki kasların kasılması önlenir ve kırışık görünüm kaybolur.

Ancak botoksun etkisinin geçici olduğunu unutmamalısınız. Belirli aralıklarla tekrarlamanız gerekir. Güvenilir bir merkezde, mutlaka bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir uygulamadır. Kaş arasındaki kırışıklıklar yanında, göz çevresi, dudak çevresi ve boyun bölgesi için botoks uygulaması yapılabilir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.