Komik videolar etkileyici mi

komik videolar

İngiltere’de yapılan bir araştırma, izledikleri komik videoların insanların karakterleri hakkında birçok bilgi verdiğini ortaya koydu. Uzun süren bir araştırmanın sonuçlarını açıklayan bilim adamları, insanların genelde komik videolarda şaşırtıcı şeylerden hoşlandıklarını, insanların zor durumlara düşmesinin de insanlara komik geldiğini belirtti.

Psikolojik araştırmaları ile ünlü Newcastle Üniversitesinde yapılan bu araştırmada deneklere 1000 farklı komik video izletildi.Deneklerin %20 si fakir bölgelerden ,%20 si memur ailelerinden ,%20 si işçi ailelerinden geri kalan %40 ı ise farklı şehirlerden gelen öğrencilerden seçildi.

Komik video izleyen fakir ailelerin genelde ilk tepki olarak şaşırdıkları, komik videonun olay olduktan sonraki anlarında ise ciddileştikleri görüldü. Bunun başına kötü şeyler gelmesine alışmış insanların videoda gördüklerini de kendi başlarına gelebilir gibi düşündükleri için gerçekleştiği belirtildi.
Memur ailelerinden gelen insanlara izletilen komik videoları izlerken genelde çıkarımlar yaptıkları , komik duruma düşen insanları eleştiren tavırlar geliştirdikleri görüldü.

İşçi ailelerinden gelen aileler ise genelde komik videolarda görülen kazalar karşısında korktukları ve bakmak istemedikleri görüldü.
Farklı şehirlerden gelen öğrenciler ise komik videolara istinasız ve tavır değiştirmeksizin gülmeleri ile dikkat çekti.
Bilim adamları sonuç olarak hayat şekillerinin komik videolara verilen tepkilerde çok etkili olduğunu ortaya koydu.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.