Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma

Kredi kartını internet alışverişine açtırma

BDDK tarafından alınan karar ile birlikte kredi kartlarını internet harcamalarına yönelik yeni dönemi 1 Şubat 2018 tarihi itibari ile başladı.  Bu tarihe kadar herhangi bir şekilde onay işlemi yapmayan kişilerin kartları internet alışverişlerine kapatılırken, online alışveriş yapmaya çalışan kişilerin işlemleri başarısızlıkla sonlandı. Kredi kartını internet alışverişine açtırma işlemlerini yapmadan herhangi bir şekilde alışveriş yapma imkanı olmadığından dolayı kişilerin öncelikli olarak kredi kartını internet alışverişine açtırma işlemlerini yaptırması gerekir.

Kredi kartını internet alışverişine açtırma nasıl yapılır?

Kişilerin yapacağı işlemlerde tercih ettiği yönteme göre farklı yolların takip edilmesi gerekiyor. Mevcut düzenlemeler ile birlikte kredi kartını internet alışverişine açtırmak için kişilerin mobil uygulama ya da online bankacılığı arayarak ve ya şubeler üzerinden açtırma işlemleri yapılabilmektedir.

Kredi kartlarının online alıverişe online açılması

Bazı bankalar tarafından desteklenmeyen bu işlemlerde mobil ya da online bankacılık sistemleri kullanılabilir. Bu durumlarda ise online alışverişe açılması istenen kartın seçilerek ayarlar bölümünden alışverişe açılması mümkün.

Kredi kartlarının online alışverişe Arama ve SMS ile açılması

Her banka için ayrı bir SMS servisi ve müşteri hizmetleri telefonu olduğu için bankanızın bu numarasını öğrenerek kolay bir şekilde alışverişe açabilirsiniz. Hemen hemen tüm bankalar SMS ile online alışverişe kartların açılmasına imkan sağladığı için tek bir mesaj göndererek kolay bir şekilde alışveriş engelini kaldırabilirsiniz.

Kredi kartlarının online alışverişe şubelerden açılması

Şubeler bu konuda en kesin çözümü sunuyor. Diğer yöntemleri deneyen ve çözüm bulamayan kişiler şubelere müracaat ederek işlemlerini tamamlayabilir. Bazı bankalar için kredi kartını internet alışverişine açtırma işlemleri ise şöyle;

Garanti Bankası kredi kartını online alışverişe açma işlemi

Garanti Bankası işlemler için Garanti Cep ve Garanti İnternet hizmetlerinin kullanılmasına imkan sağlıyor. Bunula birlikte, ONAY yazıp kartınızın son 6 hanesini 3340’a gönderebilirsiniz.

Akbank kredi ve banka kartını online alışverişe açma işlemi

Akbank’ı kullanan kişilerin ise SMS ile INTERNET yazıp 8885’e ücretsiz SMS göndermesi kartların online alışverişe açılması sağlanabiliyor.

İş Bankası kredi ve banka kartını online alışverişe açma işlemi

İş  bankası tarafından sunulan hizmetlerde ise ONAY yazılarak kartın son altı hanesini 4402’ye SMS ile göndermeniz gerekiyor. Online ve uygulamalar üzerinden de aynı şekilde işlemler yapılabilir.

Vakıfbank kredi ve banka kartını online alışverişe açma işlemi

Vakıfbank için tek kart ve tüm kartlar için iki ayrı işlem yapılabiliyor. Eğer tek bir kartınızın açılmasını istiyorsanız ONAY yazdıktan sonra kartın son 6 hanesini, tüm kartların açılmasını istiyorsanız da HEPSİ yazarak 6635’e mesaj göndermeniz gerekiyor.

Ziraat Bankası kredi ve banka kartını online alışverişe açma işlemi

Ziraat Bankası için ortak bir mesaj göndermek mümkün olmadığı için her kart için ayı ayrı EONAY yazarak kartın son 6 hanesini 4757’ye gönderebilirsiniz.

Denizbank kredi ve banka kartını online alışverişe açma işlemi

Denizbank’ta ise tek kart için SANAL yazarak kartın son 4 hanesini, tüm kartlar için ise HEPSİ yazarak 3280’e mesaj gönderebilirsiniz.

Ing Bank kredi ve banka kartını online alışverişe açma işlemi

ING Bank her kart için ayrı ayrı onay istiyor. Bu nedenle kişilerin ONAY yazdıktan sonra kartınızın son 4 hanesini 2205’e gönderebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.