Masaüstü Bilgisayara Kablolu İnternet Nasıl Bağlanır?

Son dönemlerde kablosuz internet çağı yavaş yavaş daha fazla tercih ediliyor. Ancak ofislerde, evlerde ve okul gibi büyük alanlarda kurulu olan masaüstü bilgisayarlar için ne yazık ki kablosuz internet kullanımı henüz uygun ve yeterli değildir. Bu nedenle masaüstü bilgisayarlarda mutlaka kablolu internet kullanılmalı ve en yüksek ağ verini bu şekilde alınmalıdır.

Masaüstü bilgisayarınız seyyar ya da sabit olabilir. İki durumda da kablolu internet kullanımına geçiş yapabilirsiniz. Ancak kablolu internet kullanımı, sabit duran masaüstü bilgisayarlar için çok daha uygundur. Masaüstü cihazınızı kablolu internete bağlamak istediğiniz takdirde öncelikle bir modeme sahip olmanız gerekiyor. Modeminizin ucundan çıkan tüm kabloların ise, masaüstü cihazınızın çalışmasına olanak sağlayan kasada yerini bulması ve takılması gerekiyor.

Masaüstü Bilgisayara Kablolu İnternet Bağlamak Zor Mudur?

Masaüstü bilgisayarınızı kablolu internete fiziksel olarak bağladıktan sonra, geriye sadece iç kısımdan bağlamak ve ayarlarını yapmak kalıyor. İç kısımdan bilgisayarınızı internete bağlamak için öncelikle masaüstünde yer alan ve sağ alt köşede bulunan simgelerin eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz. Sağ alt köşede yer alan Wifi simgesine tıklayarak, bilgisayarınızın ağ ayarlarına ulaşabilirsiniz. Bu simge sayesinde gerek duyulan tüm ağ ayarlarına ulaşmanız mümkündür.

Bilgisayarda bulunan ve bulmanız gereken tüm ayarlar için bir asistan görevi görür. Bu simgeye tıkladığınızda karşınıza servis ve ağ ayarları gelir. Bu noktadan kullanılabilir ağa ulaşım sağlayarak internete bağlanabilirsiniz. Bu sembol sayesinde her duruma ulaşabildiğiniz için, internete bağlanmak oldukça kolaydır.

Masaüstü Bilgisayarı İnternette Bağladıktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Bu sembole tıkladıktan ve ağ ayarlarına ulaştıktan sonra karşınıza bağlantı noktaları açılır. Bu bağlantı noktaları ise size en yakın olan ağları ve özellikle de kendi ağınızı koyduğunuz isimle gösterir. Direkt olarak kendinize ait ağ noktasına çift tıklayarak kablolu ağınıza bağlanabilirsiniz.

Eğer ağ üzerinde kendi isminizi görmüyor, modeme ait kullanıcı adınızı görüyorsanız, adınızı da kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ağ ayarlarından kişisel ağ ayarlarına ulaşabilir ve hem isim hem şifre değişikliklerinizi bu kısımdan kolayca halledebilirsiniz. Bunu da yaptıktan sonra internete bağlanmayı tercih edebilirsiniz.

İnternete Bağlanırken Hangi Adımlar Takip Edilmelidir?

İnternete bağlanırken yukarıda bahsedilen adımları takip etmeniz gerekiyor. Sonrasında ise karşınıza şifre isteyen bir bölüm açılır. Bu bölümde ise kendinize ait şifrenizi girmeniz gerekir. Şifrenizi olabildiğince az kişinin bilmesi, hatta sizden başka kimsenin bilmemesi her zaman sağlıklı olacaktır. Şifrenizi de girdikten sonra, şifrenizi gizleyebilir ya da görünür hale getirebilirsiniz.

Güvenlik anahtarı olarak adlandırılan şifrenizi girdikten sonra bağlan kısmına tıklamanız gerekir. Bağlan kısmına da tıkladıktan sonra, eğer genel olarak ağınızda bir engel ya da sorun yoksa, internete bağlanmış olursunuz. Artık internet paketinizi de aylık olarak rahatlıkla kullanabilir ve takibini sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.