Mutlu Bir Yaşam İçin Tüyolar

Herkesin içinde bir Heidi vardır. Kırlarda koşmak isteyen, saf, temiz kalpli, iyi yürekli ruhlar. Ufak şeylerden mutlu olabilen insanları görmek hiç de zor değildir. Eğer bir süredir kendinizi böyle hissedemiyorsanız kendinize gelme zamanınız gelmiş demektir.

İnsanın kendini yenilemesi için bulunduğu ortamdan uzaklaşması, yalnız kalması ve kendini tekrar tanımaya çalışması gerekir. Eğer uzun seyahatlere çıkma imkanınız yok ise bulunduğunuz çevre ile iletişiminizi minimum düzeye indirebilir, evinizdeki eşyaların yerini değiştirebilir, odanızı daha önce hiç kullanmadığınız şekilde düzenleyerek farklı bir yer hissine kavuşabilirsiniz.

Mutluluk İçinizdeki Çocuğu Uyandırmakta

yasam ve hayat1 Mutlu Bir Yaşam İçin Tüyolar

Son derece basit olan bir takım yöntemler ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Yaşam kolay kazanılan bir hediye değildir. Evin en rahat ettiğiniz köşesinde sessizce oturup kalın, keyifli bir kitap okumak, uzun zamandır dinleyemediğiniz şarkıları dinlemek, kimseye sormadan danışmadan sadece kendiniz için bir şeyler yapmak size hayatınızın kontrolünün sizin elinizde olduğunu gösterecektir.

Televizyon, internet, iş hayatı, can sıkıcı arkadaşlar, akrabalar, arkadaşlar, çocuklar, eşler insanları yoruyor ve kendi dünyalarından uzaklaştırıyor. İnsanlar kendi başlarına karar veremeyecek duruma gelerek sürekli birilerine fikir danışma ihtiyacı duyuyor. Bu bir insanın özgürken özgürlüğünü kendi elleri ile bir başkasına vermesidir.

Özgürlüğünüzü tekrar kazanabilmek için içinizdeki küçük çocuğu çıkarabilmek için sarf etmeniz gereken çaba akşam ne pişirsem derdinden daha büyük değildir. Yeniden neşe dolu, umut dolu, günlerinin tadını çıkarabilen bir insan olabilmek için bir şeyler yapmak için hiçbir zaman geç değildir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.