Online Müzik Dinleyin

İnternet kullanıcılarının 90% gibi büyük bir bölümü, İngiltere’de yapılan araştırmaya göre bilgisayarı açtıktan sonra müzik programını açıyor. İngiltere’de yapılan bu araştırma, müziğin insan hayatında nasıl yer kapladığının açık göstergesidir.

Eskiden günümüze binlerce hatta milyonlarca şarkı sunan müzik sektörü, internetin hayatımızda kapladığı yeri arttıkça şekil değiştirmiştir. Bundan 8 sene önce teypler üzerinden şarkı dinlemek istediğimizde sanatçıların kasetlerine sahip olmamız gerekiyordu.

müzik dinle

Kasetlerden sonra Müzik CD’leri ile tanıştık. O dönemden sonra müzik dünyasına giren CD sistemi, günümüze kadar tüm sanatçıların kullandığı araç olmuştur. CD döneminin başlamasının iyi tarafının dışında olumsuz yönleri de ortaya çıkmıştır. Bunlardan en önemlisi ve ciddisi korsan CD sektörüdür. Sektör diyorum, piyasada korsan CD işi yapan satıcılar sayesinde yapımcılar ciddi kayıplar ile karşı karşıya kalmıştır. Hatta bundan 3 sene önce bir sanatçının çıkardığı albüm, korsan tezgâhlarda müzik marketlere göre daha çok satış yapmıştır.

Korsan satışlardan elde edilen gelir, hiçbir şekilde sanatçının cebine girmemektedir. Denetimlerin artması, korsan satış yapanlara verilen cezaların artması ile birlikte son yıllarda bu sektör ciddi bir düşüş yaşayarak yok olma seviyesine gelmiştir. Korsan sektörünün tamamen yok olmaya başladığı bu dönemde internet üzerinden yayın yapan mp3 siteleri öne çıkmaya başlamıştır. Birçok müzik dinleme sitesi ziyaretçi sayılarını arttırarak ciddi kitlelere sahip olmuştur.

İnternetten online müzik dinlemek için yapmanız gereken, online müzik dinleme hizmeti veren siteye girip, dinlemek istediğiniz sanatçının ismini arama kutusuna yazmanızdır. Karşınıza çıkan sanatçı şarkılarından istediğiniz seçip müzik dinle sekmesinden yayını dinlemeye başlayabilirsiniz. İnternetten müzik dinlemek yasal mıdır? Sanatçıların şarkılarını bilgisayarımıza indirip, paylaşım yapmadığımız sürece internetten müzik dinleyebilirsiniz. İnternette bulunan arşiv sitelerinden sadece yeni şarkıları değil güçlü sese sahip Zeki Müren ve Barış Manço dinleyebilirsiniz. İnternet üzerinden 15.000’den fazla şarkıya ulaşıp, müzik dinleyebilmek için * sitesinden yararlanabilirsiniz.

Önceki İçerikStres atmanın ipuçları
Sonraki İçerikVur vur inlesin
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.