Propolis Yararları Nelerdir?

Propolis ürününün mikroorganizmalar üzerinde hücre öldürme etkisi bulunur. Ağız, dudak, mide ülseri, boğazda mikrobik hastalıklar ve yaraları iyileştirmek amaçlı kullanılabilir. Bu özelliğinin yanı sıra antibiyotik ile beraber kullanıldığı taktirde tedaviye yardımcı olur veya enfeksiyon riskinin azalmasını sağlayarak antibiyotik ihtiyacını azaltabilir.

Propolis ürünü oksitlenme ile meydana gelen hücresel rahatsızlıklarda antioksidan sebebiyle serbest olan radikallerin nötralize edilmesini sağlar. Bu sayede de hücrenin yapısındaki değişime engel olarak tümöre karşı koruma sağlar. Göz sağlığı ve kalp damar sistemi içinde bu etkiler aynıdır. Propolis aynı zamanda düzenli olarak kullanıldığı zaman bağışıklık sistemini de güçlendirir.

Propolis Kimler Tarafından Kullanılabilir?

Propolis çok yararlı bir ürün olduğu için pek çok kişi tarafından yoğun ilgiye maruz kalabiliyor. Propolis çok eskiden beri kullanılan faydası kanıtlanmış bir üründür. Günümüzde artık adını bilmeyen ve duymayan kalmamıştır. Pek çok tedaviye iyi geldiği için hemen hemen herkesin ve her yaş grubunun kullanabileceği bir üründür. Biraz acımsı bir tadı olduğu için su ve meyve suyu gibi içeceklere katılıp tüketilebilir. Propolisin yararlarından faydalanmak isterseniz https://www.mindivan.com.tr/kategori/propolis sitesinden temin edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.