Rüyada Bıçak Görmek

Hamile bir kadın tarafından rüyada bıçak görmek erkek çocuk sahibi olacağına işaret eder. Değişik rivayetlere ve âlimlere göre yorumlarda da farklılıklar mevcuttur. Rüyayı gören bir erkekse, oğlunun büyüdüğü zaman malına ve mülküne ortak olacağı anlamına gelir. Rüyada görülen bıçak, rüya sahibi tarafından olumsuz olarak yorumlansa da, büyük âlimler bu rüyanın hayırlı yanlarının olduğunu da söylerler. Rüyada görülen bıçak, aile sahiplerinin mutlu mesut yaşamlarına devam ettiğine ve bolluk içinde yaşayacaklarına işaret eder.

Rüya sahibi, eğer uzun süredir bir akrabasından, eşinden ya da dostundan ayrı kalmışsa, yakın zamanda kavuşacaklarına delalettir. Aynı zamanda aile fertlerinin her birinin yolunun açılacağına ve evlenmeye de işaret eder. Hane halkında uzun zamandır bekâr olan biri ya da birileri varsa, hayırlı kısmetlerle karşılaşacaklarına ve dostların da bu karşılaşmada büyük payı olacağına işaret eder. Aynı zamanda rüyada herhangi bir şekilde dururken görülen bıçak, hayırlı bir eş ve gelecek olan yüklü bir miktar para olarak da tabir edilir.

Rüyada Bıçaklandığını Görmek

Elinde bıçak tuttuğunu ya da rüyada bıçaklandığını görmek, yüksek sosyeteye karışacağınıza işaret eder. Ünlü kişilerle tanışacağınıza ve bu tanışıklığın ilelebet olacağına ya da aşka dönüşeceğine de işaret eder. Aynı zamanda rüyada bıçaklanan rüya sahibi, evli ise bir evlat sahibi olacağı şeklinde yorumlanır. Bıçaklandığını ya da kendisinin birisini bıçakladığını gören kimselerin yolculuğa çıkma ihtimali de oldukça yüksektir.

Rüya sahibi kısa vadeli bir yolculuğa çıkabilir ve bu yolculuk hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak rüya sahibine yeni kapılar açacak demektir. Çıkacağı bu yolculuğun çok hayırlı olduğuna ve yolculuk öncesinde ya da yolculuk esnasında eline yüklü bir miktar para geçeceği anlamına da gelir.

Elinde bıçak tuttuğunu gören kimse için, bıçağın keskin olup olmaması durumuna göre değişik şekilde tabir edilir. Bıçakla bir şeyler kestiğini gören kimse ise başarıdan başarıya koşar demektir. Bıçakla kendi uzuvlarından birini kestiğini gören kimse için, yakın zamanda çok şaşkın kalacağı bir durumla karşılaşacak manası taşır.

Önceki İçerikRüyada Ayı Görmek
Sonraki İçerikRüyada Bit Görmek
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.