Rüyada Bit Görmek

Bazı rivayetlere göre rüyada bit görmek bolluk ve bereket manasına gelir. Rüyada görülen bit ya da bitler mal ve mülkün çoğalacağına ve birçok kişinin bu mal ve mülkten yararlanacağına işaret eder. Rüyada görülen bit, kişinin iyi bir insan olduğuna ve zaman içerisinde ahireti açısından da salih bir insan olacağına işaret eder.

Rüya sahibinin yüksek mertebelere ulaşacağına ve bu mertebede dürüst bir insan olacağına delalet eder. Ancak rüyada bitlerin yere döküldüğünü gören kimse ise malından ziyan edeceğine ve malın fayda vermeyeceğine işaret eder. Yeni ve temiz elbiseler üzerinde görülen bit ise dünyadaki malın artacağına ve kişinin gözünün kimseyi görmeyeceğini işaret eder.

Rüyada Bitlendiğini Görmek

Bazı âlimlere göre rüyada bitlendiğini görmek cinayete ve sünnete aykırı şeyler yapmaya delalet eder. Rüya sahibinin günaha bulaşacağına, keder ve üzüntü ile karşı karşıya kalacağına, müzmin hastalık ve dertlere, kederli insanlara işaret eder. Aynı zamanda rüyasında bitler öldürdüğünü gören kimse için kötü günler başlayacak ve sıkıntılar bitmeyecek manası vardır.

Bir süre yoğun bir şekilde hastalık ve dertlerle uğraşacağına ancak bir zaman sonra düzlüğe çıkacağına ve rahata ereceğine de delalet eder. Rüyada bir bit tarafından ısırıldığını gören kimse, yakın zamanda borçlanacak, borç batağına düşecek ve ardından borçlarını ödeyip rahata erecek demektir.

Rüyada Saçta Bit Görmek

Bazı âlimlere göre rüyada saçta bit görmek para anlamına gelir. Maddi gelirin artacağına, bu gelirin helal olacağına ve başka kimselerin de bu helal paradan faydalanacağına işaret eder. Saçında bit gören kimse, yakın zamanda dertlerinden ve sorunlarından kurtulur. Çevresindeki kişiler ile muhabbeti artar. Daha sevgi dolu ve daha saygın bir insan haline gelir.

Saçındaki bitleri topladığını gören kimse ise yaşadığı kederli günleri geride bırakacak demektir. Kısa süre içinde sevdiklerinin de bir konuda desteğini görecek ve yorucu bir hastalık döneminden sonda sağlığına daha güçlü kuvvetli şekilde kavuşacak demektir. Rüyasında saçındaki bitleri öldürdüğünü gören kimse için de borçlardan ve dertlerden kurtulma manası vardır.

 

Önceki İçerikRüyada Bıçak Görmek
Sonraki İçerikRüyada Böcek Görmek
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.