Rüyada Elma Görmek

Helal rızık ve karlı iş olarak yorumlanan rüyada elma görmek, her zaman sevinç ve neşeye işaret ediyor. Helal kazanç sonucunda helal işlerin büyüyeceğine, evlilik yolunda adımlar atılacağına ve özellikle de hayırlı kısmetlerin bereketli bir şekilde görüneceğine işaret eder. Rüyasında elma gören kişinin hayırlı bir işe el atacağı ve bu işten büyük başarılar elde edeceği anlamı çıkar. Aynı zamanda rüya sahibinin her işinin yaver gideceği ve çevresi tarafından saygın bir insan olarak kabul göreceği anlamına gelir. Rüya sahibinin gördüğü elmanın rengine ve yeme şekline, tadına ve temizliğine göre de tabirleri değişebilir.

Rüyada Yeşil Elma Görmek

Hayallerin gerçekleşmeyeceği anlamına gelen rüyada yeşil elma görmek, rüya sahibini hayal kırıklığına uğratacak demektir. Elmanın ham olması, henüz olgunlaşmamış olması ve renginin tam olarak yeşil görünmesi, rüya sahibinin şehvete kapılacağı ve günah işleyeceği anlamına gelir. Aynı zamanda el attığı işlerin hayırla gitmeyeceği ve zamanla büyük uçurumlar oluşacağı manası da çıkar. Elmanın hem yeşil hem de çürük olarak görülmesi ise dağınıklık ve zarar, ziyan olarak tabir edilir.

Rüyada Kırmızı Elma Görmek

Bazı âlimlere göre rüyada kırmızı elma görmek, temiz insanlarla muhatap olmaya ve hayırlı evlada yorumlanır. Evlattan hayırlı kazançlar elde edileceğine ve helal lokmaların yeneceğine işaret eder. Kırmızı elma aynı zamanda kadınlar için de erkekler için de hayırlı kısmet ve evlilik olarak adlandırılır. Sayılı bir şekilde görülen kırmızı elmalar ise yetimlerle ilgilenmek ve bakıma muhtaç kişilere yardımcı olmak anlamına gelir. Rüyada görülen kırmızı elmalar, temiz, parlak ve tatlıysa ev ya da mescit gibi bir alanda bulunmaya da işaret eder.

Rüyada Elma Ağacı Görmek

Bazı rivayetlere göre ise rüyada elma ağacı görmek gerçek yaşamda bir fidan dikmeye ve bu fidanı ölünceye dek koruma manasına gelir. Ağaçta görülen sayılı elmalar ise, sayılı zamanlarda gelecek olarak paraya işaret eder. Bu paranın ise helal olacağı ve birden fazla kişinin faydalanacağı anlamı vardır. Elmaların ikiye bölündüğünü görmek ise karı koca arasındaki husumete işaret eder.

Önceki İçerikRüyada Domates Görmek
Sonraki İçerikRüyada Et Görmek
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.