Rüyada Karınca Görmek

Bazı âlimlere göre rüyada karınca görmek bolluk ve bereket manasına gelir.  Evde geden karıncaları görmek ve onları beslemek rüya sahibinin uzun bir ömrü olduğuna delalet eder. Rüya sahibi bekar ise yakın zamanda kısmetinin bol bir şekilde açılacağına ve eğer rüyayı gören kişi evli ise çocuk sahibi olacağına işaret eder. Rüyada görülen karıncalar, rüya sahibinin hırslı ve azimli bir insan olduğuna işaret eder.

Aynı zamanda karınca görmek, topluluk ve bol kazanç olarak da yorumlanır. Bazı rivayetlere göre hem gerçek hayatta hem de rüya hayatında karıncaların bulunduğu yerde bereketin de çok fazla bulunduğu manası vardır. Bu nedenle rüyada görülen karıncalar için bolluk bereket ve helal kazanç tabiri sık sık yapılır.

Rüya sahibinin çalışkan bir insan olduğu ve bu çalışkanlığı sayesinde çok büyük mertebelere ulaşacağına manası da çıkar. Bazı âlimler karınca görmeyi Süleyman peygamber ile bağdaştırırlar.  Rüyada görülen karınca kişinin bir konuda dostlarından yardım alacağı anlamına da gelir.

Rüyada Karınca Sürüsü Görmek

Tek başına ya da rüyada karınca sürüsü görmek, eve bereket gireceğine ve hayırlı helal rızıklar elde etmeye delalet eder. Karıncaların eve bir şeyler taşıdığını görmek ise hayırla yorumlanmaz. Bir sıkıntıya, mal kaybına ya da can kaybına delalet eder.  Rüyada karıncaların ağzında yiyecekleri görmek ise hayırlı bir evlatla tabir edilir. Birçok âlime göre, yiyecekleri ağzında tutan karıncalar berekete, yolculuğa ve evlada işaret eder.

Bazı âlimlere göre ise karınca sürüsü düşman olarak da tabir edilebilir. Düşmanların giderek çoğaldığına, rüya sahibinin etrafında dedikoducu ve kıskanç kimselerin bulunduğuna işaret eder. Rüya sahibi bekâr ise evlilikle, evli ise çocuk sahibi olmakla müjdelenir demektir.

Rüyada görülen küçük ve kırmızı karıncalar kişinin etrafında iyi insanların bulunduğuna işaret eder. İri ve siyah karıncalar ise zarar ve ziyana, üzüntü ve kedere neden olur. Aynı zamanda karıncanın sürü halinde evden bir şeyler götürdüğünü görmek ise yine borçlanmaya, para kaybına ve kişinin sağlık sorunları yaşamasına sebep olur şeklinde yorumlanır.

Önceki İçerikRüyada Et Görmek
Sonraki İçerikRüyada Koyun Görmek
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.