Rüyada Kurt Görmek

Acımasızlık ve zalimlik olarak yorumlanan rüyada kurt görmek, cesaret ve güç kavramları ile de sembol bağlantısı kurar. Eski Türklerden bu yana oldukça önemli bir sembol olan kurt köpeği, rüyada görüldüğünde, rüya sahibinin mal biriktirdiği manasına gelir. Biriken malın zamanla menfaat için kullanılacağına işaret eder.

Aynı zamanda rüya sahibinin bazen sevinçli bazen de bu mal yüzünden sıkıntılı günler yaşayacağına da işaret eder. Rüya sahibi, kurt gördüğü zaman üzerinde bulunan sıkıntının giderileceğini anlar. Aynı zamanda kurt görmenin en büyük manası ise iftiradır.

Rüya sahibinin tanıdık birilerine iftira edeceğine ya da rüyayı gören kişiye iftira atılacağına işaret eder. Gurbette olan ya da uzun süredir görüşülmeyen kişilerden, akraba ya da dostlardan kötü haberler alınacağına da işaret edebilir.

Rüyada Kurt Köpeği Görmek

Aile içinde yalan söyleyen birine işaret eden rüyada kurt köpeği görmek, birçok rüya sahibini endişelendirir. Ancak bu rüya her zaman olumsuz şekilde yorumlanmaz. Bazı âlim ve rivayetlere göre kurt köpeğinin düşmanların şerrinden kurtulmak anlamına geldiği de söylenir.

Kurt köpeklerini sürü halinde görmek ise, rüya sahibinin bir mevki ve mertebeye ulaşacağına işaret eder. Kurt köpeğinin iki yüzlülük ve düşman olarak yorumlandığı tabirler de mevcuttur. Bazı alimler, kurt köpeği görmenin, rüya sahibi için yakın çevresinde bulunan yalancılar, iki yüzlü şahıslara ve düşmanlara işaret ettiğini söylerler.

Rüyada Beyaz Kurt Görmek

Kişinin gücünü kanıtlamak istediği anlamına gelen rüyada beyaz kurt görmek, rüya sahibinin zamanla güçleneceği anlamına da gelir. Elde ettiği gücü iyi ve hayırlı işlerde kullanacağı ve bu nedenle de çevresindeki kişiler tarafından daha fazla sevileceği ve sayılacağı anlamı taşır. Rüyada görülen beyaz kurt, sevgi ve saygının giderek artması manasına gelir.

Eğer bir kurtla savaştığını ya da boğuştuğunu gören rüya sahibi, bilgilerini ve parasını yatırıma kullanacak demektir. Bazı alimler ise beyaz kurt görmenin asaleti temsil ettiği yönünde tabir kullanırlar. Beyaz kurt gören rüya sahibinin zamanla daha asil bir birey olacağı ve saygınlık kazanacağı anlamına gelir.

Önceki İçerikRüyada Koyun Görmek
Sonraki İçerikRüyada Mezar Görmek
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.