Rüyada Mezar Görmek

Kişinin hayatının değişeceği şeklinde yorumlanan rüyada mezar görmek, dine bağlılık olarak da yorumlanır. Birçok âlim tarafından rüya sahibinin dinine bağlı olduğu ve bu uğurda güzel iyilikler yapacağı ve bol sevap kazanacağı anlamına da gelir.

Rüyada görülen mezar, öncelikle ölümü hatırlatıp, olumsuz ve hayırsızmış gibi algılansa da, aslında hayırlı olan bir rüyadır. Boş mezar gören bir kimse ya da mezar kazdığını gören bir kimse için bu rüya uzun yıllar yaşayacağı manasına gelir. Rüya sahibinin dinine olan bağlılığından ötürü uhrevi hayatında sevapları bol olan biri olduğuna işaret eder.

Rüyada Mezarlık Görmek

Alimler tarafından rüyada mezarlık görmek ise dini açıdan giderek zenginleşmek olarak yorumlanır. Bu zenginlik ise hem maddi hem de manevi ve dini bir zenginliktir. Rüya gören kişinin, bulunduğu mezarlığı yakın zamanda ziyaret edeceğine, orada bulunan eşrafa dualar edeceğine de işaret eder.

Aynı zamanda rüyada görülen mezarlık, hiç tanımadığı ve gitmediği bir mezarlık olsa da, günün birinde karşılaşacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin başında bulunan dertlerden kurtulacağına ve bir an önce feraha kavuşacağına da işaret eder.

Rüyada Mezar Taşı Görmek

Bazı alimler tarafından rüyada mezar taşı görmek ise iki anlama gelir. Birinci anlamı, kişinin bazı sorunlarla ve uğursuz bir takım olaylarla karşılaşmasıdır. İkinci anlamı ise rüya sahibinin hiç beklemediği bir anca alacağı kederli bir haberdir. Rüyada görülen mezar taşının iki anlamı da hayırla yorumlanmaz.

Mezar taşı gören rüya sahibinin, sağlık ve sıhhatini son dönemlerde ihmal ettiği manası vardır. Kısa süre içinde hastalık ve farklı bir sağlık sorunu ile karşılaşabilir ve umudunun kesileceği bir döneme girebilir.

Rüyada Kendi Mezarını Görmek

Aile mezarlığını ya da rüyada kendi mezarını görmek ise iyi insanlara işaret eder. Rüya sahibinin iyi insanlarla karşılaşacağına, eşiyle daha güzel bir ilişki kuracağına ve özellikle de hayırlı evlatlar yetiştireceğine işaret eder.

Aynı zamanda rüyada kişinin kendi mezarını kazdığını görmesi ve bunu hissetmesi gereksiz arkadaşlıklar yaptığına delalettir. Bu nedenle rüya sahibinin arkadaşlıklarını gözden geçirmesi gerekir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.