Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir

Kadın ve erkeklerin en çok problem yaşadığı durumlardan bir tanesi saç dökülmesi oluyor. Saç dökülmesi genellikle demir eksikliği gibi beslenme eksikliğinden kaynaklı olarak ortaya çıkıyor ona o kadar düzenli ve dengeli beslenme durumunda saç dökülmesinin büyük oranda ortadan kalktığını görmek mümkün olacaktır.

Mutlaka bir kan testi yaptırarak vücudumuzda hangi protein ve minerallerin eksik olduğunu öğrenip ona göre bir beslenme düzeni oluşturmak gerekiyor. Böylece doğal yöntemler ile saç dökülmesini ortadan kaldırmak mümkün olacaktır.

Saçlarınızı hem içeriden hem de dışarıdan beslemeniz gerekiyor. Dışarıdan beklemek içinde pek çok doğal yöntem bulunuyor. İlk olarak içerisinde paraben ve tuz içeren şampuanlar kullanıyorsanız bu şampuanları bırakmanız gerekir. Daha sağlıklı şampuanlar kullanarak saç dökülmesine en aza indirmek mümkün olacaktır.

Sarımsak ve Zeytinyağı Maskesi

Saç dökülmesine karşı en etkili yöntemlerden bir tanesi sarımsak ile mümkün olacaktır. Çok kötü bir kokuya sahip olsa da saçlar için son derece büyük bir fayda sağlıyor. 1 adet sarımsağı ezerek zeytinyağı ile karıştırmak gerekiyor. Sarımsağın iyice özünü verdiğine emin olduktan sonra saçlarınıza dipten uca masaj yaparak uygulamanız gerekiyor.

Daha sonra saçlarınızı tarayıp topuz yapmanız gerekiyor. Yaklaşık olarak yarım saat ile 1 saat arasında beklettikten sonra bol su ile temizlenir. Bu işlemi haftada bir kez olacak şekilde uyguladıktan sonra saçlarınızdaki muhteşem değişimi görmeniz mümkün olacaktır. Saç dökülmenizi azalttığı gibi aynı zamanda ince olan saç tellerinizi daha kalın bir hale getirir.

Dökülen saçlarınızın yerine yenilerinin çıkmasına yardımcı olur. Bu sayede daha sık ve daha saçlara  ulaşmanız mümkün olacaktır. Ama normal insanların en çok tercih ettiği saç çıkarma yöntemlerinden ve saç dökülmesini engelleyen yöntemlerden bir tanesidir.

Sarımsak Suyu Hint Yağı Karışımı 

Hint yağının saçlara üzerindeki faydaları pek çok araştırma üzerine kesinleşmiştir. Aynı zamanda sarımsak her zaman saç için çok faydalı bir besin maddesi olmaktadır. Düzenli ve dengeli beslenen kişiler buna rağmen saç dökülmesi gibi bir problem ile karşı karşıya kalıyor ise saçlarına düzenli olarak bakım yapması gerekir. Sarımsak suyu ve Hint yağı maskesi son derece etkili ve kolay yapılan maskelerden biridir.

Saçlarınıza kimyasal uygulamadan dökülmesini durdurmak için idare tercihlerden bir tanesi olacaktır. Hem kökleri besler hem de uçların daha canlı olmasını sağlar. Böylece kırılmaya bağlı ya da kopmaya bağlı dökülmeler ortadan kalkmış olur. Günlük olarak uygulanması gereken maskelerden bir tanesidir. Saçınızda 45 dakika beklettikten sonra bol su ile ve köpük ile temizlemeniz gerekir. Fakat kullandığımız şampuanın parabensiz olmasına çok dikkat etmeniz gerekir. Bir ay kadar düzenli olarak uygulandığı takdirde saç dökülme nezle ciddi oranda bir azalma ve dökülen saçlarınızın yerine yeni saç tellerinin çıktığını görmek mümkün olacaktır.

Sarımsak ezerek suyunu çıkarıp daha sonra 2 yemek kaşığı Hint yağı ile karıştırmak gerekiyor. Hazırlanışı ve uygulanışı çok kolay olduğu için insanlar tarafından tercih edilen yöntemlerden bir tanesi olmuştur. Bu karışımdan etki görmek isteyen kişiler mutlaka düzenli bir şekilde uygulamak zorundadır. Düzensiz uygulandığı zaman herhangi bir etkisini görmek mümkün olmayacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.