Sağlıklı Yaşam İçin Su İçmenin Önemi

Tüm insanların yaşam boyu düzenli ve doğru beslenmeye sağlık açısından ihtiyaçları vardır. Günlük olarak normal bir insanın 2 litreden aşağı su içmemesi gerekirken bu miktar yaz aylarında terleme ile gerçekleşen su kaybı da göz önünde bulundurularak arttırılmalıdır.

Yaşam boyunca hem sindirim sisteminin hem de diğer organların daha sağlıklı çalışması için önemli olan su, hayatın devamı için gereklidir. Su içerken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar da vardır. Örnekle izah etmek gerekirse önceki dönemlerde bilginler hareket halindeki suyun içilmesinin insanlar için daha faydalı olduğunu tespit etmişlerdir.

Daha canlı ve zinde olmak için akan sudan içmek daha sağlıklı olurken, şimdilerde çeşme suyuna güvenemediğimiz için bu durum pek de söz konusu değildir. Belki şöyle bir şey yapılabilir. Suyu bardaktan bardağa birkaç kez boşaltarak hareketlendirerek içebilir böylelikle daha faydalı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra buzlukta suyu dondurup çözüldükten sonra içmek de yine vücudun ve dimağların canlı ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Hamilelerde Su Tüketimi

Tüm insanlar için önemli olan su tüketimi hamilelerde çift canlı olmaları dolayısıyla daha fazla önem arz edebiliyor. Günlük olarak 2 litrenin normal kabul edildiği bu miktar hamilelik sürecinde iki litreye kadar çıkıyor. Sizler de eğer yeteri kadar su tüketmediğinizi düşünüyorsanız bunu idrarınızın renginin koyuluğundan da tespit edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.