Sivilce Ergenlik Hastalığı Değildir

Gençlerin en büyük problemlerinden olan sivilceler doğru bir şekilde tedavi edilmezse ömrünüzün sonuna kadar taşıyacağınız kalıcı lekeler bırakabilir. Akne oluşumunun temelinde yatan tıkalı gözenekler zaman ile cilt altında iltihap oluşmasına ve kırmızı cilt kabarcıklarına neden olur. Sivilcelerin oluşma dönemi ergenlik dönemine denk gelse de sadece ergenlerde görülen bir hastalık değildir.

Ergenlik döneminden başlayarak 40lı yaşlara kadar bütün yaş aralıklarında sivilceler ile mücadele devam eder. Akne birkaç yıl içinde tedavi edilmeden geriler, fakat bu süreçte tedavisiz kalmaya gerek yoktur. Ayrıca tedavi edilmeyen sivilce iz bırakabilir.

sivilce

En çok yüz, boyun ve sırt bölgelerinde görülen sivilcelerin bulundukları bölgeye göre tedavi yöntemleri de farklı farklıdır. Sivilceler yaşamı tehdit eden bir hastalık olmadığı halde, hastayı psikolojik açıdan negatif etkiler. Ayrıca sivilceler ciddi ve kalıcı izler bırakabilir. Bu yüzden sivilce tedavisi için kulaktan dolma yöntemler değil doktor kontrolünde bir tedavi uygulamanız gereklidir.

Ergenlik döneminde karşılaştığınız sivilcelerin tedavisi için bir uzmandan yardım almazsanız ömrünüzün sonuna kadar mücadele etmeniz gereken bir cilt lekeniz olabilir. Sivilce tedavisinde öncelik temiz bir cilttir. Cildinizi sürekli olarak temiz tutmanız sivilcelerden daha çabuk kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Fakat sivilce oluşmasının temel nedeni kir değildir. Derideki siyah noktalar yağ foliküllerinin deriye açıldıkları yerde yağ ve ölü hücrelerin oluşturduğu tıkaçlar sonucunda gelişir ve siyah noktaların kirle alakası yoktur.

Normal bir cilt bakımı için cildin iki kere sabunla yıkanması gerekir. Akne kirden kaynaklanmaz. Cildi çok sık ve şiddetli yıkamak aknenin kötüleşmesine neden olur. Bu yüzden eğer doktorunuz herhangi özel bir ilaç önermediyse cildinize hiçbir ilaç uygulamayınız. Dermatoloji uzmanınız hangi tedaviyi önerirse önersin, bu tedaviye akne tamamı ile ortadan kalkana kadar devam edilmelidir. Aknede kesin kür yoktur, fakat uygun tedavi ile izlerin gelişmesi engellenebilir.

Bundan önceki Orijinal panax faydaları nelerdir konulu içeriğimizde Orijinal panax faydaları nelerdir, orjinal panax fiyatları ve panax fiyatları gibi konular hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.