Twitter’da Başka Ülkelerin Trendlerini Öğrenmek

Son yıllarda Facebook ile birlikte ünlü olan paylaşım sitelerin başında tabii ki Twitter gelmektedir. Twitter’ın bu denli yaygın olmasının sebebi ise başka hiçbir yerde bulunmayan özel özellikleridir. Bu başka hiçbir yerde var olmayan özelliklerin sürekli güncelleşmesi hatta yeni özelliklerin getirilmesi de Twitter’ın popülerliğini her geçen gün artıran etkenlerden biridir.

Twitter kullancıların büyük bir çoğunluğuna göre bu gelişmiş özelliklerin başında Trending Topic özelliği gelmektedir. Bu özellik sayesinde insanlar ülkelerinde hangi konu üzerinde en çok konuşulduğunu anında görebiliyor ve gündem hakkında bilgi sahibi olabiliyor.

twitter trend

Ayrıca bu özellik o kadar geliştirilmiş durumda ki insanlar kendi ülkelerinin dışında başka ülkelerin hatta tüm dünyanın ortak gördüğü gündem haberlerine anında erişebilmektedir. Bu şekilde dünyanın ve başka ülkelerin trendlerine bakmak içinse yapmamız gereken şeyler oldukça kolay.

Twitter ana sayfamızda göreceğimiz Trends seçeneğinin oradaki Change butonuna basıp gelen pencereden herhnagi bir başka ülkeyi ya da tüm dünyayı kapsayan ‘’Worldwide’’ yazısına tıklayabilirsiniz. Böylece tüm ülkelerdeki ve dünyadaki trendleri kısa zamanda öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.