Uydudan Cep Telefonu Numarasıyla Yer Tespiti

Telefonlarda GPS sistemi kullanılmaktadır ve bu sistem uydu ile veri alışverişi yapmaktadır. Bu sayede GPS kapalı olduğu durumlarda da son sinyal alınan yer kolaylıkla belirlenebilmektedir. Uydudan cep telefonu numarası ile yer tespiti yapılabilmesindeki temel durum, bu telefonlardaki GPS kullanımı olmaktadır.

Uydudan Cep Telefonu Numarasıyla Yer Tespiti Yapma 

Uydudan cep telefonu numarasıyla yer tespiti yapmak isteyenlerin unutmaması gereken en önemli detay, mevcut işlemlerin ancak mahkeme ya da Savcılık kararı ile yapılabildiğidir. Bu nedenle belirtilen şartlar yerine getirilmeden gerçekleştirilecek her türlü işlem, illegal olacak ve aynı zamanda suç teşkil edecektir. Gerekli izinler alınarak başlatılan işlemlerde ise telefonun hangi GSM operatöründen hizmet alınıyorsa o operatör üzerinden takibi yapılabilir. Android ve iOS işletim sistemlerinde yapılabilecek olan bu işlemler sayesinde kişinin en son nerede olduğu, ne kadar süre kaldığı kolaylıkla görülebilmektedir. Uydudan cep telefonu numarası ile yer tespiti yapmak isteyen kişiler için genel olarak durum bu şekildedir. Fakat bu konuda farklı ihtiyaçlara cevap verebilmesi adına farklı servisler ve uygulamalar da bulunmaktadır. Gerek Google Play Store gerek AppStore üzerinden yayınlanan uygulamalar, benzer işlemleri daha farklı ve kolay bir şekilde yapma imkanı sağlamaktadır. Fakat bu tip uygulamalar güvenlik riski nedeniyle önerilmemektedir. Aynı zamanda yapacağınız her türlü yer tespiti, izinsiz bir şekilde yapılmış olması halinde suç teşkil edeceğini de hiçbir zaman unutmamalıdır.

Çalıntı Telefonların Uydudan Cep Telefonu Numarasıyla Yer Tespiti

Telefonların çalınma gibi durumlarına karşılık nerede olduğunun öğrenilmesi gerektiğinde ise kişilerin farklı önlemler alması gerekecektir. Özellikle Apple tarafından geliştirilmiş olan telefonumu bul özelliği uygulama ve özellikten yararlanarak telefonunuzun çalınma gibi durumlarda da gerekli desteği sağlamasını ve yerini bulmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Bu tip önlemlerin herhangi bir olumsuz durum olmadığı gibi telefonunuzu herhangi bir yerde unutmanız halinde de yine telefonunuzu bulmanızda kolaylık sağlamaktadır. Bu tip imkanlardan yararlanmak isteyen kişiler eğer iPhone ya da Apple ürünlerinden bir tanesini kullanıyorsa Apple tarafından sunulan bu cihazımı bul özelliği yeterli olacaktır.

Fakat Android işletim sistemine sahip bir cihazı kullanan kişiler için ek programlara gereksinim duyulacaktır. Bunun için de yine uygulama mağazalarda yer alan farklı uygulamalar indirilerek kullanılabilir. Uygulamaların kullanılması sırasında gerekli olan tüm ayarlar, öncelikli olarak yapılmalıdır. Ardından çalıntı ya da kaybetme gibi durumlar sonrasında telefonun özelliğinden yararlanarak hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlarda telefonun yer tespitini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.