WhatsApp’tan Engellendiğini Anlamak

En çok kullanılan telefon uygulamaları içerisinde yer alan WhatsApp, son dönemlerde kullanıcılarını giderek artırıyor. Yediden yetmişe herkesin kullandığı bu uygulama sayesinde görüntülü konuşmak, sesli mesajlaşmak ya da normal mesajlaşmak oldukça mümkündür. Bu uygulamaya dair en çok merak edilen konu ise WhatsApp’tan engellendiğini anlamak durumudur. Bazen kişiler sevmedikleri ya da konuşmak istemedikleri kişilerle WhatsApp üzerinden de görüşmek istemeyebilirler. Bu durumda da engelleme butonunu kullanarak kişiyi tamamen engelli hale getirebilirler. Ancak kişi engellendiğini anlaması için bazı ipuçlarını takip etmelidir. Eğer engellenip engellenmediğinizi merak ediyorsanız, sizi engellediğini düşündüğünüz kişiye mesaj atabilirsiniz.

Mesaj attığınız kişiye mesaj bir süre iletilmiyor tek tik gözüküyorsa, kişinin sizi engellediği anlamına gelir. Aynı zamanda bu kişinin profiline baktığınızda profil fotoğrafı, paylaştığı medya ve durumlar ve hakkında yazısı olan kısım görünmediğinde de sizi engellemiş olma ihtimali %90 oranındadır. Eğer kişi sizi engellememişse, bu kısımları kendi kapatmışsa da göremeyebilirsiniz.

WhatsApp’tan Beni Kim Engelledi?

Siz de son zamanlarda bir kişi tarafından WhatsApp’tan engellendiğini anlamak isteyenlerdenseniz, yapmanız gerekenler oldukça basittir. Sizi kimin engellediğini öğrenmek için, tasarlanan uygulamalardan indirerek kullanabilirsiniz. Bazı uygulamalar, hiç uğraşmanıza gerek kalmadan hangi numaranın sizi engellediğini gösterir. Sizler de bu kısa sürede bilgi veren uygulamalardan bir hayli memnun kalabilirsiniz.

Aynı zamanda bu uygulamalar tamamen ücretsiz olan uygulamalardır. Sadece sizi engelleyen kişileri değil aynı zamanda size mesaj atıp siz görmeden silen kişilerin bu silinen mesajlarını da rahatlıkla görebilirsiniz. Ücretsiz olarak bu uygulamaları yükleyebilirsiniz. Uygulama kullanmak istemediğinizde ise, kişinin profil fotoğrafına, son görülme bilgisine, hakkımda bilgisine ve mesaj iletim durumuna bakarak da engel durumunu anlayabilirsiniz.

WhatsApp’tan Engelleme Nasıl Yapabilirim?

Sadece WhatsApp’tan engellendiğini anlamak değil aynı zamanda birilerini engellemek isteyenler de mevcuttur. Sizler de hoşlanmadığınız ya da görüşmek istemediğiniz birini engellemek istediğinizde, bunu WhatsApp üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle o kişinin profiline girmeli ve ardından sağ üst tarafta yer alan ç nokta butonuna tıklamalısınız.

Tıkladığınız zaman karşınıza kişiyi görüntüle, medya ve bağlantılar, ara, bildirimleri sessize al, duvar kâğıdı ve diğer butonları çıkar. Diğer butonuna tıkladığınızda ise karşınıza şikâyet et, engelle, sohbeti temizle, sohbeti dışa aktar ve kısayol ekle butonları çıkar. Engelle butonuna basarak kişiyi ister engelleyebilir isterseniz de hem şikayet edip hem engelleyebilirsiniz.

WhatsApp Kullanımı Ücretli Midir?

WhatsApp kullanmayanlar, kullanmak istedikleri zaman ücretli olup olmadığını merak ederler. WhatsApp tamamen ücretsiz olan ve tüm dünyada kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Sadece mesajlaşmakla kalmayıp aynı zamanda görüntülü ve sesli konuşma da yapabilirsiniz. Fotoğraf, video ve ses kaydı paylaşabilirsiniz. Grup oluşturabilir ve toplu mesajlar atabilirsiniz. Gif ve emoji kullanarak mesajlarınızı daha keyifli ve anlamlı hale getirebilirsiniz.

Önceki İçerikMeta Description Nedir?
Sonraki İçerikRichSnippests Nedir?
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.