Yağlı Ciltler İçin Peeling Önerileri

yağlı ciltler için peeling önerileri

Yağlı ciltler diğer cilt tiplerine oranla daha çok bakım istemektedir. Sebum adı verilen maddenin ciltte fazla olmasıdır. Özellikle akne siyah nokta oluşumu çok kolaydır. Özellikle yüzde T bölgesi çok yağlanmaktadır. Yüzün diğer bölgeleri bu kadar çok yağ bulunmamaktadır. Yapılan makyajın bütün gün kusursuz bir şekilde kalması eğer bakım yapılmıyorsa çok da mümkün bir durum değildir. Yağlı ciltler için bakım yaparken dikkat edilmesi gereken temel nokta cilt temizliğidir. Yağlı cildi temizlerken tahriş edebilirsiniz. Tahriş olmaması için nazik hareketlerle cildinize dokunmalısınız. Kullandığınız ürünlerin yağlı olup olmadığı da dikkat edilmesi gereken diğer bir noktadır. Yağlı ciltler için peeling önerileri ile cildinizin yağ dengesini sağlayabilirsiniz.

Doğal Ürünler İle Hazırlanan Yağlı Ciltler İçin Peeling Önerileri

Yağlı cilde sahip kişilerin peeling ile yağ dengesini sağlayarak istedikleri gibi bir cilde sahip olabilirler.  Peeling doğal ürünlerden yapılabilmektedir. Yağlı ciltler için peeling önerileri deyince ilk akla kahve gelmektedir. Cilt bakımında kahvenin çok önemli bir rolü bulunmaktadır. Çünkü kahve hem cildin beslenmesi hem de nemlenmesini sağlar. Siyah nokta oluşmasını da engellemektedir. Türk kahvesinin faydaları saymak ile bitmez. Kahve telvesini yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin. Sonra yüzünüzü yıkadıktan sonra parlak ve sağlıklı bir cilt göreceksiniz. Kahve telvesi içine bir çay kaşığı zeytinyağı da ekleyebilirsiniz.

Diğer bir peeling yöntemi ise şeker peeling yöntemidir. Yağlı ciltlerin hem arındırılmasını hem de nemlenmesini sağlar. Şeker, tuz ve limondan hazırlanan şeker peelingi aynı zamanda kusursuz bir cilde sahip olmanız mümkündür.

Limon peelingi ile sivilce oluşumlarının önüne geçilmektedir. Limon içinde sahip olduğu bileşenler ile sivilce oluşumunu engellemektedir. Bir tatlı kaşığı esmer şeker ya da toz şeker, bir tatlı kaşığı tuz ile karıştırılır. Dokuz damla limon suyu eklenir. Nazik bir şekilde yüzünüze sürdükten sonra ılık su ile yıkayın.

Tuz peelingi ise ciltte bulunan ölü hücrelerden arınmasını sağlanmasının yanında beslenmesini de sağlamaktadır. 2 tatlı kaşığı tuz üzerine 3 çay kaşığı badem yağı eklenir. İyice karıştırıldıktan sonra az bir miktar lavanta esansı ekleyerek krem kıvamına gelene kadar karıştırılır. Karışım yüze sürülür ve beş dakika bekletilmesi yeterlidir.

Meyveler ile Hazırlanan Yağlı Ciltler İçin Peeling Önerileri

Meyveler, besin değerleri açısından insan sağlığı için çok faydalıdır. Bunun yanında yağlı ciltlere de iyi gelmektedir. Yağlı ciltler için peeling önerileri arasında meyveler ile hazırlanan peelingler de bulunmaktadır. Muz, kivi, greyfurt ve birçok meyve sayılabilir.
Kivi peelingi cildi yumuşatır ve aynı zamanda ölü hücrelerden arındırmaktadır. Muz peelingin de muz içerisinde bulunan vitaminler sayesinde cilt beslenerek sağlıklı bir görünüm kazanır. Greyfurt peelingi ise siyah nokta ve sivilceleri önleyici etkisi bulunmaktadır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.