Yaşamınızı Kendiniz Şekillendirin!

Yaşamınızı Kendiniz Şekillendirin!

Hayatınızın gidişatından memnun değilseniz, artık daha farklı bir hayat sürmek, daha farklı bir insan olmak istiyorsanız artık harekete geçmenizin vakti gelmiş demektir. Her ne kadar pek çok kişi hayatını tamamen akışına bırakmış olsa da sizin seçiminiz asla “gidişat” olmamalıdır. Yani mevcut gidişatı kabullenerek kendinizi zamanın akışına bırakmamalısınız. Peki, bu nasıl yapacaksınız?

krofesyonel.com

Hayatınızı Asla Şansa Bırakmayın!

Elbette şimdiye kadar yaşadığınız hayatı yeniden şekillendirme gibi bir şansınız yok! Ancak bundan sonraki hayatınızı dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz. Artık bir yerden başlamalısınız. O yer de düşünceleriniz olmalıdır. Kendinizi, işinizi, sosyal hayatınızı, özel yaşantınızı tamamen objektif bir gözle değerlendirmeniz gerekiyor. Böylece nelerden şikayetçi olduğunuzu, nelerden memnun olmadığınızı ve sizi nelerin rahatsız ettiğini net olarak belirleyebilirsiniz.

Hatta dilerseniz bir kağıda liste halinde hayatınızda istediklerinizi ve istemediklerinizi not alabilir, daha net bir belirleme yapabilirsiniz. Ardından ikinci aşamaya geçmeniz gerekiyor. İşte bu aşamada hayatınızın iplerini yeniden elinize alabilmeniz için kararlı ve iradeli olmanız şart! Hayatınızda istediklerinizin karşısına, onu nasıl elde edebileceğinizi yazın. Ve gereken yapın.

Örneğin daha iyi bir iş istiyorsanız kendinizi geliştirmeniz gereklidir. Bunun için mesleki eğitimleri, yabancı dil eğitimini, çeşitli sertifika programlarını deneyebilirsiniz. Böylece kısa ya da uzun vadede yeni bir iş hayatınıza kazandırılmış olacaktır. Yeni arkadaşlar istiyorsanız yine karşısına nasıl elde edebileceğinizi yazın. Çeşitli sosyal kulüplere üye olabilir, eğlenceli aktivitelere katılabilir, yardım kuruluşlarında gönüllü olarak görev alabilirsiniz.

Ancak bir yandan da hayatınızda istemediklerinizden kurtulmanız gerekiyor. Örneğin sizin canınızı sıkan dedikodulardan kurtulmak için o dedikoduların kaynağı ile görüşmeyi kesebilirsiniz. Yani tamamen kendi belirlediğiniz yöntemler ile kendi hayatınızı yeniden şekillendirebilirsiniz. Bunu başarmak için sadece biraz sabırlı, biraz kararlı ve son derece cesur olmalısınız. Hepsi bu!

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.