Yurtların Eğitimdeki Önemi

yurt eğitimi

Türk aile yapısında, dış dünyada yaşananlardan ötürü kız çocukları hep bir baskı altında olma durumları söz konusu olmuştur. Baskı hiçbir insanın hoşuna gitmediği gibi kız çocuklarının da hoşuna gitmeyerek aile baskısından kurtulmanın yollarını aramaktadırlar. Bu baskılardan bir tanesi evlenerek evden uzaklaşmak ve bir diğeri ise üniversiteyi kazanarak ailelerinin bilgisi dahilinde bu baskıdan kurtulmaya çalışmaktadırlar.

Kız çocuklarının üniversiteye gitmelerinden sonraki değişim göstermeleri de bu sebepten kaynaklanmaktadır. Ailelerinden uzak kalana kız çocuklarının, ailelerinin görmemesi ve bilmemesi açısından rahatça istediklerini yapabilmeleri kız çocuklarının değişim sebebi olmuş oluyor. Denizli kız öğrenci yurdusizlere öğrenciyi kayıt anındaki halinden sonra okul dönemindeki en ufacık değişimde bile sizleri bilgilendirmektedir.

Denizli kız yurdu çocuklarınızın üniversite yaşantılarının da lise yaşantılarındaki gibi dikkatli davranmalarını sağlayarak sizleri de her konuda bilgilendirerek gözünüzün arkasında kalmamasını ilke edinmiştir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.