Yüz Yogası Nasıl Yapılır

Son zamanlarda cilt yaşlanmasına karşı en çok uygulanan işlemlerden bir tanesi yüz yogası oluyor. Yaşın ilerlemesi ile birlikte ya da çevresel faktörlere bağlı olarak cilt üzerinde kırışıklıklar ve sarkmalar söz konusu oluyor. Bu gibi durumları engelleyebilmek ya da en aza indirebilmek için yüz yogası işlemi gerçekleştiriyor.

Düzenli olarak yapıldığı zaman etkisini görmek mümkün oluyor. Ciltte oluşan kolejen eksikliğinden kaynaklı olarak kırışıklıklar çok fazla ortaya çıkan durumlardan bir tanesidir. Böyle bir durumda hem cildinize bakım yapıp hem de yüz yogası uyguladığınız zaman oluşan kırışıklıkları en aza indirmek mümkün oluyor. Yüz yogası için bir aparat bile kullanmaya gerek kalmıyor. Yeni trendlerden biri haline geldi. Yüz yoga tekniklerini doğru bir şekilde uygulamak gerekiyor. Bu işlem ile birlikte hem kaslar hem de deri hareket halinde olacaktır. Böylece kan dolaşımı hızlanacak ve cildin yenilenmesi söz konusu olacaktır.

Yüz Yogası Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Yüzünüze uyguladığınız günlük yüz egzersizlerine yüz yogası adı veriliyor. Cildinizi güçlendirdiği için sarkma ve kırışıklık gibi oluşumları en aza indirmeyi hedefliyor. Henüz cildinizde kırışıklık yoksa yüz yogası işlemleri uygulayarak kırışıklık oluşumunu çok geç bir zamana ertelemek mümkün oluyor. Yüzünüzde mevcut bir kırışıklık var ise bu kırışıklıkları en küçük haline getirerek daha genç bir görünüme kavuşmanızı yardımcı oluyor.

Masaj işlemi uygulandığı için cildinizde kan dolaşımı söz konusu oluyor. Böylece çok daha canlı bir cilde kavuşmak mümkün oluyor. On zamanlarda insanların en çok tercih ettiği tekniklerden biridir. Doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığı zaman etkisini en kısa zamanda görmek mümkün olacaktır. Özellikle kadınların çok fazla tercih ettiği yöntemlerden bir tanesidir. Uygulaması da son derece kolay olduğu için hem sabah hem de akşam gerçekleştirilmesi gerekiyor. Fakat yüz yogası yaparken yüzü tahriş etmemeye özen göstermeniz gerekir.

Nasıl Yapılır?

Yüz yogası günlük olarak yapılması gereken işlemlerden bir tanesidir. Genellikle 10 dakika ile yarım saat arasında değişiklik gösteriyor. Yüzünüzün çeşitli bölgelerine yapmanız mümkündür. Özellikle kırışıklıkların mevcut olduğu alanlara daha çok ilgi göstermeniz gerekiyor. Yüz yogası ile birlikte büyük bir rahatlama yaşamanız mümkün oluyor. Aynı zamanda yüzünüzdeki kasları da harekete geçirdiği için cildiniz için çok büyük bir fayda sağlayacaktır.

Yüz yogasının temel hareketleri bulunuyor. Doğru bir şekilde yapıldığı takdirde Kısa bir süre içerisinde cildinizde oluşan değişikliği görmeniz mümkün olacaktır. Son zamanlarda ön plana çıkan tekniklerden biri olan yüz yogası genellikle göz çevresi ve dudak kenarları için tercih ediliyor. Yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıkları giderme de son derece önemli bir etkiye sahip olduğu için hem erkekler hem de kadınlar tarafından çok fazla tercih ediliyor. Uygulamaya geçmeden önce teknikleri iyi bir şekilde öğrenmek gerekiyor.

Kas Egzersizi

Yüz yogası ile birlikte kas egzersizleri yapılmış oluyor. Yüz kaslarınızı oluşan herhangi bir sorunu gidermek için en ideal yöntemlerden bir tanesidir. Genellikle yanak ve boyun bölgesinde kaslar bulunuyor.

Bu alanlara 60 saniyelik uygulanan hareketler gerçekleştirilerek yüz kaslarınızı ciddi oranda çalıştırmak mümkün olacaktır. İlk olarak yüz kaslarınızı iyice gerdirip 10 saniye böyle bekledikten sonra 10 saniye kadar tekrar gevşek bırakmanız gerekiyor. Bu işlemi Yaklaşık 3 defa tekrarladıktan sonra elleriniz ve yanaklarınızın altından yukarıya da ora masaj hareketleri uygulamanız gerekiyor.

Önceki İçerikDeri Ayakkabı Modelleri
Sonraki İçerikRüyada Akrep Görmek
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.