Zoom Programı Kurulumu

Uzaktan eğitime geçiş yapılan bu zorlu süreçte, en çok tercih edilen platformlar arasında Zoom yerini almaya devam ediyor. Öğretmenlerin, öğrencilerin, müdürlerin, iş yeri sahiplerinin ve CEOların tercihleri arasında yer alan Zoom programı kurulumu açısından da oldukça kolaydır. Görüntülü görüşme platformu olan Zoom’u, ister akıllı telefonlara ister bilgisayarlara isterseniz de tabletlere indirebilirsiniz. Her geçen gün kullanım ağını ve kitlesini genişletmekte olan Zoom, görüntü kalitesi ve bağlantı kalitesi en iyi olan programlar içerisinde yer alıyor.

Akıllı telefonlardan Android kullananlar Google Play üzerinden, IPhone kullananlar ise İOS üzerinden bu uygulamayı indirip kullanmaya başlayabilirler. Zoom, indirdikten sonra sizden kayıt için bir mail adresi ister. Kendinize ait orijinal bir mail kullanmanız gerekiyor. Ardından kayıt olma aşamasına geçebilirsiniz. Kayıt olduktan sonra mail adresinize bir doğrulama kodu gönderilir ve linke tıklayarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum yaparken Zoom’u hangi vasıfla açıyor olduğunuz da önemlidir ve size sorulur. Verilen seçeneklerden size en uygun olanı seçmelisiniz.

Zoom Programı Ne İşe Yarar?

Korona virüs salgınıyla birlikte derslerin, toplantıların, paylaşımların ve önemli bilgilendirmelerin Zoom üzerinden yapıldığı aşikardır. Zoom programı kurulumu gerçekleştirildikten sonra artık rahatlıkla vadesiz bir şekilde kullanımına devam edilebilir. Herkes, uygulamayı yüklediği cihazdan giriş yapabilir. Uzaktan eğitim dersleri, iş toplantıları ve yemekleri, bilgilendirme toplantıları ve hatta mülakatlar dahi bu program üzerinden yapılabilir.

Sosyal mesafe ve hijyenin korunması gereken bu günlerde, Zoom oldukça büyük bir avantaj sağlıyor. Zoom üzerinden gerekli tüm dersler, toplantılar ve bilgilendirmeler, insanların bir araya gelmesini önleyerek gönül rahatlığıyla yapılabiliyor. Böylelikle virüsün yayılma hızı ve oranı da bir araya gelmeye gerek kalmadan önlenmiş oluyor.

Zoom Programının Özellikleri Nelerdir?

Giderek daha da yaygın bir kullanıma sahip olan Zoom programı kurulumu tamamlandıktan sonra tüm özelliklerine rahatlıkla ulaşabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Zoom platformuna 100 kişiye varana kadar katılım sağlanabilir.

100 kişi aynı anda görüntülü ve sesli olarak platformda bulunabilir. Video açma özelliği, fotoğraf ve belge paylaşma özelliği, tahta açarak üzerinde yazı yazma ve şekil çizme özelliği, ses paylaşma özelliği ve daha birçok özelliği mevcuttur. Üstelik görüntü ve ses göndermek için alt tarafta belirtilen butonları kullanarak sesi kapatabilir ya da açabilirler.

Zoom Programı Ücretli Midir?

Kullanıcı kitlesi her geçen gün artış gösteren Zoom, kullanan herkes için ücretsiz bir uygulamadır. Bu nedenle kullanmanız gerektiği zaman dilediğiniz yerden indirebilir ve kayıt olabilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir şekilde faydalanabileceğiniz bir uygulamadır.

Toplu bir halde bilgilendirme yapmak için, toplantıları gerçekleştirmek için ya da mülakat yapmak ve dersleri ilerletmek için, farklı amaçlar doğrultusunda Zoom programını kullanabilirsiniz. Hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan bu uygulamayı indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Önceki İçerikLocal Strage Nedir?
Sonraki İçerikFeatured Snippet Nedir?
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.